"As olan Bursa'ya hizmet"

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlı Hüdayi Yazıcı, Orhaneli-Keles-Büyükorhan-Harmancık ve Osmangazi'ye bağlı dağ köylerin Bursa'daki önemli platformların başında gelen Dağ-Der'i Yönetim Kurulu ile ziyaret etti. Sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin arasında bir fark bulunmadığını hatırlatan Başkan Hüdayi Yazıcı, as olanın Bursa'ya hizmet olduğuna dikkat çekti.

''As olan Bursa'ya hizmet''

Yönetim Kurulu Üyeleri ile Dağ-Der'e ziyaret gerçekleştiren AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, iki kongrede de başkanlığa seçilen Dağ-Der Başkanı Mustafa Bay'a ve yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Dağ-Der'in yönetim kurulu toplantısına denk gelmesi sebebiyle sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen Başkan Hüdayi Yazıcı, "Siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine baktığınızda fazla bir fark olmadığını herkes rahatlıkla görebilir. Bu kentin siyasileri olarak bizlerin ve sivil toplum kuruluşlarının önemli temsilcileri olarak sizlerin amacı bu kente katkı koymaktır. Çünkü hepimiz Bursalıyız ve Bursa'nın doğrularına da katkı koymak zorundayız. Bu makamlarda almış olduğumuz görevleri de layıkıyla yerine getirmek zorundayız" dedi. Yıldırım'ın farklı bölgelerden gelen vatandaşların bir araya gelerek bir mozaik oluşturduğunun altını çizen Başkan Yazıcı, her zaman da bu mozaiği korumaya özen gösterdiklerini belirterek, "Teşkilat olarak Yıldırım'da hiç bir zaman mikro milliyetçilik olan hemşehriciliği yapmadık. Bunun en büyük göstergesi de şuan ki yönetimimin içerisinde de Yıldırım'da yaşayan 23 bölge insanın bulunmasıdır. Aynı hassasiyeti meclis üyeliklerinde de göstereceğiz. Bu nedenle de Dağ Yöresi'nin ehil insanları, siyasetten çekinmeden yer almasını ve bu makamlarda görmeyi her zaman isteriz" diye konuştu.

 

YAZICI: KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMIYORUZ

Toplantı da geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın temelini attığı kentsel dönüşüm ilgili Dağ-Der Yönetim Kurulu'nun sorularını yanıtlayan Hüdayi Yazıcı, "Kimse, 'başımıza devlet kuşu konacakmış' gibi bir algı içerisine girmesin. Şapkadan tavşan çıkarmıyoruz. Kentsel dönüşüm için yedi mahalle demiştik. Yedi mahallenin bir mahallesinin bir etabından başladık. Buradaki işleyiş süreci belirleyecek en önemli unsurdur. Vatandaş tapusunun karşılığından ne alacağını bilecek. Bir kişinin bir tuğlasının zayi olmasına gönlümüz razı olmaz, biz bunun karşısında oluruz. yakın çevre yolunun altındaki ovanın hiçbir şekilde imara açılmasını parti olarak istemedik. Ben şahsen ilçe başkanı olarak istemiyorum. Orası öyle kalmalı, eğer Allah korusun oralar imara açılırsa kentsel dönüşümü bitirmiş oluruz" şeklinde konuştu.

BAY: DAĞ-DER YILDIRIM ŞUBE İÇİN YAZICI'DAN DESTEK İSTEDİ

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'nın kendilerine gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Hüdayi Yazıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ne teşekkürlerini ileten Dağ-Der Genel Başkanı Mustafa Bay ise, Yıldırım'da 11 köy derneklerinin bulunduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: "Biz sivil toplum kuruluşları olarak hizmet talep eden ve temsil ettiğimiz kitle adına, o kitlenin şehirdeki taleplerini takip eden bir misyonu üstleniyoruz. Bu noktada hem iktidar partisi olarak hem de yöremizdeki 7 belediyenin tamamını kazanmış bir partinin Yıldırım ilçe teşkilatı olarak iyi diyaloglar kurmak ve teşkilat aracılığıyla yöre insanımıza sıcak destek sağlamak bizim öncelikli olarak hedefimiz ve beklentimizdir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!