Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Arınç ünlü oyunculara imrendi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da hayırsever bir işadamı tarafından yaptırılan okulu, sinema sanatçıları Selçuk Yöntem ve Oktay Kaynarca ile beraber hizmete açtı. Arınç, tiyatro sanatçılarına gösterilen ilgiyi kıskandığını belirterek, "Araca binip geri dönsek mi diye düşündük" diye espri yaptı.

Arınç ünlü oyunculara imrendi

İşadamı Gökçin Aras'ın yaptırdığı 24 derslikli Öğretmen Mehmet Aras İlköğretim Okulu ve Spor Salonu'nun açılışı, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç tarafından yapıldı. İlköğretim öğrencilerinin büyük ilgisiyle karşılaşan Arınç'ın yanı sıra oyuncular Oktay Kaynarca ve Selçuk Yöntem de açılışa katılan isimler arasındaydı. İlköğretim okulu öğrencilerinin gösterisi ve halk oyunlarıyla başlayan törende konuşan İl Milli Eğitim Müdür Atilla Gülsar, Bursa'da son yıllarda devletin sağladığı
imkanlar, mahalli idarelerin ve hayırseverlerin destekleriyle sınıf mevcutlarının 35'e düştüğünü söyledi.
Üçge firmasının sahibi Gökçin Aras da okulun yapılmasında kendilerine destek verenlere teşekkür etti.
Okula ismi verilen emekli öğretmen Mehmet Aras ise, "Bana mutlulukların en iyisini yaşatıyor. Daha önce annesi için okul yaptırmıştı. Protokol imzalarken okula benim ismimi verdi. Beni çok mutlu etti. Bu memleketin okumuş, aklıselim insanlara ihtiyacı var" dedi.
Vali Şahabettin Harput da bu okulun diğer hayırseverlere de örnek olacağını belirterek, "Bu eğitim kurumu Bursa'da önemli bir boşluğu doldurdu. Bu hizmeti önemsiyorum. Bugün mutluyuz. Bugün Öğretmenler Günü, öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" diye konuştu.

ARINÇ: "SİYASET MEYDANI'NDA OYNADIM"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise, konuşmasına, daha önce yaşadığı bir olayı anlatarak başladı. Meclis başkanlığı görevindeyken bir hasta yakınını ziyaret etmek için hastaneye gittiklerini, yolda bir iş yerine bazı hediyeler almak için uğradıklarını söyleyen Arınç, "Eşim ile birlikte hastanede yatan dostumuzu ziyaret ettik. Pijama, iç çamaşırı gibi eşyalar aldık. Kızılay'dan geçiyorduk. Bir iş yerine girdik. Genç bir kız vardı tezgahta. İkide bir gözü bana takılıyor. Bana bakıyor. Tanımak istiyordu.
Nereden tanıdığını çıkartamıyor. 'Ben sizi tanıyorum ama çıkartamadım' dedi. Bizim işimiz bitti, tam ayrılmak üzereyken çay ikram ederek beni tanımaya çalıştı. Bizi tanımasa üzülecek. Kız bir feryat etti. 'Tanıdım' dedi. 'Nasıl tanıdın?' dedim. 'Siz bir dizide oynuyorsunuz' dedi. Hanım ile birlikte birbirimize baktık. 'Hangi dizide?' diye sordu. 'Show TV'de Siyaset Meydanı var ya, onda oynuyorum' diye cevap verdim" diye konuştu.

"TİYATROCULARI KISKANDIM"
Tiyatro sanatçısı Oktay Kaynarca ve Selçuk Yöntem'e büyük ilgi gösterildiğine dikkat çeken Arınç, "Biraz kıskanmadık değil. Ortada kaldık. Bütün basın mensupları bu iki değerli sanatçımızın peşinde. Biz acaba araca geri mi binsek diye düşündük" diye latife yaptı.
24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayan Arınç, "Öğretmenlerimizi seviyoruz. Anne ve babalarımız kadar seviyoruz. O kadar yakın. Nasıl onların elini öpüyorsak onların ellerini de öpüyoruz. Mutluluk duyuyoruz. Bize alfabeyi ve istikametimizi gösteren, bize Türkiye'ye nasıl faydalı olacağımızı öğreten kişiler onlar. Onlara teşekkür ediyoruz. Van'da meydana gelen deprem sebebiyle 75 öğretmenimizi kaybettik. Bir kısmı yeni öğretmenliğe başlamıştı. Bu mukaddes görevlerini yaparken deprem sebebiyle hayatını
kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

"GENÇ NÜFUS TÜRKİYE İÇİN BİR SERVET"
Genç nüfusun Türkiye için bir servet olduğunu kaydeden Arınç, "Türkiye'de şu anda 18 milyon civarında öğrencimiz var ama bu yüksek bir rakam. İyi değerlendirmeliyiz. 7 seneden beri bütçede Milli Eğitim Bakanlığının payı ilk sıralarda yer aldı. Milli Savunma Bakanlığının önünde. Ama bu yetmiyor, yetmesi de mümkün değil. Binlerce derslik yapıyoruz, 315 bin öğretmen aldık. Bilgisayarlar dağıtıyoruz. İmkanlarımız ancak bu kadarına yetiyor. Öğretmen atamaları devam edecek. Bu öğretmenlerimizin okullarla
buluşması lazım. Eğitim sistemi bizim için önemli. Geleceğimizi hazırlıyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından Arınç, sanayici Gökçin Aras'a plaket verdi. Vali Harput da emekli öğretmen Mehmet Aras'a teşekkür belgesi takdim etti. Ardından protokol üyeleri, okulun açılışını yaptı. Arınç, açılışın ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. 

Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi Arınç ünlü oyunculara imrendi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!