Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ARINÇ'TAN MUHALAFETE ELEŞTİRİ

Bursa'da Millet Mahallesi sakinlerine seslenen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek "Kılıçdaroğlu, BDP tarafından alkışlanmayı, oy almayı, AK Parti'ye tuzak kuranların kendisine gül saçması için onlara rüşvet dağıtmayı daha uygun görüyor" dedi.

ARINÇ'TAN MUHALAFETE ELEŞTİRİ

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Millet Mahallesi'nde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Vatandaştan aldıkları güçle cesur olduklarını ifade eden Devlet Bakanı Arınç, "Sizden aldığımız güçle cesur olduk, yıkılmadık ayaktayız. AK Parti için kumpas kuranlar, yalan söyleyenler, belli tezgahlarla bu hükümeti devirmeye çalışanlar, gece yarısı korsan bildirilerle, muhtıralarla geçmiş zamanda olduğu gibi bu hükümeti korkutacaklarını zannedenler perişan oldu. Başbakanımız dik durdu.
Sizin bize verdiğiniz cesaretle güç aldık. Yolumuzdan dönmeyeceğiz. Bize destek olun, yanlış yaparsak da şikayet edin. Millet bize ne yaparsa başımızın gözümüzün üzerine. Milletten başkanına eyvallah etmeyiz" diye konuştu.
Hakkari mitingindeki konuşmalarından dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Arınç, "Bay Kemal çıktı kürsüye, dedi ki 'Yerel Yönetimlere özerklik vereceğiz. Bu Kürt sorunu bitmemiştir. KCK davasının tutuklamaları kötüdür'. Gidip başsavcıya hesap soruyor. Genel aftan bahsediyor. Yanlış şeyler söylüyor. Kılıçdaroğlu, BDP tarafından alkışlanmayı, oy almayı AK Parti'ye tuzak kuranların, kendisine gül saçması için onlara rüşvet dağıtmayı daha uygun görüyor. Biz al bayrağımızın yanına başka
bayrak koyulmasına razı değiliz. Türkçe'nin yanında ikinci bir dil konuşulmasına kimsenin 'evet' diyeceğini zannetmiyoruz. Herkes anadilini bilmeli ve konuşmalıdır Ama Türkçe'nin yanında ikinci bir resmi dilin konuşulmasına kimsenin evet diyeceğini zannetmiyoruz. Doğu ve Güneydoğu'dan birilerinin hoşuna gidecek sözler söyleyerek ülkeyi zaafa uğratacak konuşmalar yapıyor. Ankara'da başka türlü, Hakkari'de başka türlü konuşuyor" dedi.
Bugün PKK'nın hedefinde AK Parti'nin olduğunu söyleyen Arınç, "Taşlanan, bombalanan binalar bizimdir. Her gün baskıyla kaçırılan dövülen adaylar, bizim adaylarımızdır. MHP ve CHP bizi bugüne kadar terörle birlikte göstermiyor muydu? Bizi terör örgütüyle müzakere eder konumda tutmuyor muydu? 'Vatanı milleti böldüler, eyvah, mahvolduk' diye dert yanmıyorlar mıydı. Şimdi bakınız Kılıçdaroğlu, Hakkari'ye gidince güller saçtılar. Kırmızı halı döşediler. Belediye binasını yıkadılar. BDP herkese mitinge katılma
için davet yaptı. Bu ne iştir? Bunu anlayabiliyorsunuz" dedi.
MHP lideri Devlet Bahçeli'yi de eleştiren Başbakan Yardımcısı Arınç, "Bir siyasi parti lideri, elinde bir kart saldırıyor. Masum, melül, kimsenin de dinlediği yok. Ağzından zor laf çıkıyor, ayakta zor duruyor. 'Böyle bir kart var. Git esnafa, alışveriş et, ben ödeyeceğim' diyor. Ah benim canım kardeşim; 2000 ve 2001 yılında sen Başbakan Yardımcısıydın. Türkiye bir felaket geçirdi. Cebindeki paranın yarısını aldın. Bankalar battı, ceremesini biz çektik. Paranın değerini düşürdün. İşyerleri kapandı.
Sokaklar işsiz doldu. Türkiye'de hükümetin varlığı tartışıldı. Sen 'bugün bir kart vereceğim' diye elma şekeriyle aldatmaya çalışıyorsun. Senin merhemin olsa 2000 - 2001'li yıllarda başına sürerdin. Senin hakkında millet notu vermiş. Sen başına gelen işlerle uğraş, yanındakilerle, çok güvendiğin isimlerle şimdi karşılaştıkları olaylara bak. 'Nerede yanlış yaptım, bu millete ben nerede yanlış yaptım ki, ben bunun ceremesini çekiyorum' de. Bir muhasebe yap. Milletten özür dile. 'Bundan sonra bu tür
kötülükler, yanlışlıklar olmayacak' de. Bırak kart sallamayı, bunun sözünü ver. Millet sana ondan sonra elbette oy verecektir" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!