Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Arınç'tan mobilya mağazası sahibine seçim esprisi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bursa'da bir mobilya mağazasının açılışını yaptı. İş yeri sahibini tebrik eden Arınç, "İnşallah sen de AK Parti gibi yüzde 50'nin üzerinde satış yaparsın" dedi.

Arınç'tan mobilya mağazası sahibine seçim esprisi

Mudanya Yolu'ndaki bir mobilya mağazasının açılışına katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Arınç, Bursa'nın mobilyanın merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Mobilya sektörünün Bursa için önemli olduğunu belirten Arınç, İnegöl'deki mobilya sanayiini örnek göstererek, "İnegöl ve Bursa çevresi bu konuda dünya çapında şöhrete sahip. Mekanlarımızın ve konutlarımızın en güzel süsü mobilya.
Ergonomik tabir edilen, insan vücudunun rahat edebileceği şekilde imal ediliyor. Yeni bir açılış demek, üretimde de artış demektir. Alışveriş ve para akışının daha da artması demektir. Türkiye'de ekonominin giderek çok daha iyi noktalara gittiğini biliyoruz. Piyasalarda paranın olması, alışverişin olması bizi mutlu ediyor. Yeni bir iş yeri her zaman alkışlanacak bir davranıştır. Risk alan girişimcilere candan tebrik ediyorum" diye konuştu.
Ambalaj ürünlerin pazarlanması için çok önemli olduğunu kaydeden Arınç, "Ambalaj çok önemlidir. Zeytin üretimin yapıldığı bölgelerdeyiz. Bursa, Manisa gibi yerler zeytin üretiminde çok önemli. En iyi zeytin yağına sahibiz. Zeytin yağı üretimi ve satışında çok düşük veriler karşımıza çıkıyor. İspanya, Yunanistan, Fransa'da zeytin yağları çok güzel bir şekilde ambalajlanarak pazarlanıyor. Bizde ise 20 kilogramlık tenekelerle hediye ediliyor. Ama son 10 yıldır bunu da aştık. Bana gelen hediyelerde
görüyorum, çok güzel zeytin yağı pazarlayacak durumdayız. Şu an zeytinyağı konusunda çok iyi noktadayız" şeklinde konuştu.

ARINÇ'TAN SEÇİM ESPRİSİ
Yeni açılan iş yerlerinin ekonomiye güç verdiğini kaydeden Arınç, mağaza sahibini tebrik ederek, "İnşallah AK Parti gibi yüzde 50'nin üzerinde satış yaparsın ve müşteri kazanırsın. Bereketli olsun inşallah" dedi.
Arınç, daha sonra kurdeleyi kesip, ardından firma yetkilileri ile birlikte mağazayı gezdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!