Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Arınç'tan Erdoğan'ın tepkisine destek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in "Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz" sözüne tepki göstermesinin doğru olduğunu söyledi.

Arınç'tan Erdoğan'ın tepkisine destek

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'nı ziyaretinde konuşan Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in "Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz" sözüne gösterdiği tepkiye değindi. Arınç, "Söz konusu konuşmanın içerisinde bir cümle aldığınız zaman, bu sorunlu bir cümledir. Yanlış bir cümledir. Nedir o 'dağda ölen teröriste ağlamak gerekir, ağlamazsanız şöylesinizdir'. Eskiden yaptığı bir konuşmayı hatırlatıyor. Keşke o cümle olmasaydı. Çünkü yanlış anlamaya müsait bir cümle o. Başına sonuna bakmazsanız, o konuşmanın tümünü dikkate almaz, sadece çıplak bir cümle ile bakarsanız bugün Türkiye'de terörle mücadele eden herkesi, Türkiye'de terörden zarar görmüş herkesi de, teröristlerin ateşine maruz kalmış herkesi üzebilir. Sayın Başbakanımızın bu cümleye yönelik eleştirileri elbette doğru ve haklıdır" diye konuştu.
Emniyet Müdürü Güven'in Siirt'te başarılı olup halkla bütünleştiğini ifade eden Bülent Arınç, "Siirt'te hadise olmadı mı, oldu. 4 genç kızımızı bir takside ölü olarak buldular. Ama başarılı olmasaydı zaten Siirt'ten Diyarbakır'a gelmezdi. 1991-1995 yıllarında da bu görevi Diyarbakır'da yaparken başarılı olduğuna göre, bu arkadaşın sözlerine tümü itibari ile bir mesaj olarak algılamak lazım. O cümle, o sorunlu, o yanlış, o herkesin yanlış anlayabileceği cümle keşke olmasaydı veya onu izah etmek suretiyle bu yanlış anlamaların önüne geçilseydi. Dolayısıyla Başbakanımız da başbakan sorumluluğuı ile terörle mücadelede zafiyet olmaması sıfatı ile o sözün üzerinde durmuştur" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!