ARINÇ'TAN BAŞ ÖRTÜSÜ AÇIKLAMASI

Bursa'nın Gürsu ilçesindeki Akbaşlar Holding'e ait tekstil fabrikasında işçilerle birlikte yemek yiyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bizim için bir hanımefendinin başının örtülü ya da açık olması fark etmiyor. Bir bayan kendi iradesiyle dekolte giyse de başını örtse de saygı duymak zorundayız" dedi.

ARINÇ'TAN BAŞ ÖRTÜSÜ AÇIKLAMASI

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Gürsu'daki Akbaşlar Tekstil Fabrikası'nda işçilerle birlikte yemek yedi. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Akbaş ve oğulları tarafından karşılanan Arınç, yemek salonuna işçilerin alkışları arasında girdi.

Türkiye'de huzur ve güven olduğunu söyleyen Arınç, "Bizim için hanımefendinin başında örtü olmasıyla açık olması fark etmiyor. Bir bayan kendi iradesiyle karar verir. Dekolte giyecekse de başını örtecekse de biz ona saygı duymak zorundayız. Bu hanımefendinin kendi kararını , 'Sen şucusun bucusun' diyerek küçültmek, düşmanca hedef haline getirmek doğru değildir. İnanç farklılıklarından dolayı, etnik kökeninden dolayı, bölge farklılığından dolayı insanları birbirinden ayrı tutanlar, uzaklaştırmak isteyenler geçmişte vardı. Çok şükür şu anda bizim tek sorunumuz terörle mücadeledir. İnşallah onu da başaracağız 72 milyon insanı kucaklayarak" diye konuştu.

Türkiye'de siyasi istikrarın ekonomide büyümeyi de beraberinde getirdiğini ifade eden Arınç, "Şayet AK Parti olmasaydı Türkiye'de ekonomik durum 2000 ve 2001 krizleri gibi zor olacaktı. Global krizde Türkiye mahvolacaktı. Türkiye'de istikrar olmalı. 12 Haziran'da, ustalık dönemimizde halkımızın kararına saygı duyacağız. Sermaye ürkektir, güven sağlayacaksınız. Güven vereceksiniz ki onlar da risk alıp yatırıp yapsın. Bugün 10 yıl sonrasını görmek mümkün, eskiden bu mümkün değildi. Buna öngörmek derler. Bu ne kadar geniş olursa yatırımcı da o kadar cesur ve kararlı olur" şeklinde konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!