Arınç: Mecburi emeklilik görünüyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "5'inci dönemimdeyim. Bu dönem sonunda emeklilik gözüküyor. Mecburi emeklilik. Bundan da çok memnunum" dedi.

Arınç: Mecburi emeklilik görünüyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen, ''Siyaset Akademisi''nin açılışında, akademiye 400'den fazla kursiyerin kayıt yaptırdığını ve bunun çok önemli bir rakam olduğunu söyledi.
Kursiyerlerin içinde kadınların da bulunduğunu belirten Arınç, son 4-5 yıldır siyaset akademisiyle yeni bir çığır açıldığını ifade etti.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, salonun çok kalabalık olduğunu belirtti ve ayakta duran kadın katılımcılardan birine kendi koltuğuna oturmasını teklif etti. Arınç, ''Ayakta kaldınız, anayasayı değiştirdik, gelin benim koltuğuma oturun. Temelli değil canım'' dedi.
Kadınlara pozitif ayrımcılık olduğunu vurgulayan Arınç, erkeklerin ayakta kalabileceğini ama kadınların mutlaka oturmaları gerektiğini söyledi. Ayakta duran kadınlardan biri Arınç'ın koltuğuna, diğeri ise gösterdiği başka bir koltuğa oturdu.

Müziği eleştirdi
Toplantıda çalınan müziği eleştiren Bülent Arınç, ''Salona girerken müziklerle hepimiz harekete geçirilmek istendik. Ama eksiklikler var. Bize son seçimde 5 puan ekleyen bir müzik vardı. (Aynı dağın yeliyiz biz) burada çalınmalıydı. Böyle lagada lugada müzikle olmaz. Ben öyle insanlar biliyorum ki bu müziği cep telefonunu yükleyenler var. İnsanların bu kadar ruhunu okşayan, gözyaşı dökmesini sağlayan bir müzik yapılmamıştır'' diye konuştu.
Arınç, bu müziğin ve klibin her türlü insanı kucakladığını, 75 milyonu temsil ettiğini ve AK Parti'nin oylarını artırdığını söyledi.
Bu sırada katılımcılardan birinin cep telefonundan müziği dinletmesi üzerine Arınç, ''Bu müziği 'şurada çalacağız' deyin, şurada 5 dakika dinlerim'' dedi.

Allah nazardan saklasın
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, toplantıda AK Parti'yi anlattı. Kendisinin 1971 yılından bu yana siyasetin içinde olduğunu anımsatan Arınç, ''5'inci dönemimdeyim. Bu dönem sonunda emeklilik gözüküyor. Mecburi emeklilik. Bundan da çok memnunum'' dedi.
Geçmiş dönemlerde de emekliliğe ayrılmayı planladığını ancak imkan tanınmadığını ifade eden Arınç, ''Meclis başkanlığından ayrılırken 'bize ihtiyaç duyulmuyor' diye düşünmüştüm. Nisan ayında cumhurbaşkanı seçme imkanı tanısalardı, bunu gerçekleştirecektim. Bize cumhurbaşkanını seçtirmediler. Çok engel çıkardılar ama hokkabazlıkla mücadele edemedik. Ama ahdettim. Temmuzda seçimi kazandık, ağustosta da 'gül gibi' cumhurbaşkanımızı seçtik'' diye konuştu.
AK Parti'nin ise üç dönemdir iktidarda olduğunu anımsatan Arınç, ''Allah nazardan saklasın'' ifadesini kullandı.

Hesap sorulduğu gündür şimdi
Siyasette gençlerin ve kadınların önemli taşıdığına dikkati çeken Bülent Arınç, parlamentoda en fazla kadın milletvekiline sahip partinin AK Parti olduğunu söyledi. Arınç, AK Parti'nin üye sayısının her geçen gün arttığını bildirdi.
AK Parti olarak iktidarda 3 dönem ve 10 yıl yaşadıklarını dile getiren Arınç, partinin kendi kendini sınırlayan bir tüzüğünün bulunduğunu ve bu tüzüğün parti içi demokrasi için önemli olduğunu vurguladı. Geçmişte top ve tüfekle hükümetlerin değiştirilebildiğini ifade eden Arınç, ''Top tüfek o dönem işe yarıyordu, artık o da yok. Darbecilerden hesap sorulduğu gündür şimdi" dedi.

12 Eylül darbesi
Arınç, 12 Eylül darbesi Türkiye'de terörün yeşermesi için uygun bir zemin hazırladı. Kendini Kürt kimliğiyle ifade etmek isteyenlere yasaklar konuldu. Öncesinde de vardı, darbe bunu daha da sağlamlaştırdı'' diye konuştu.
Türkiye'de yaşayan 75 milyonun, etnik kökeni ne olursa olsun, mesleği ne olursa olsun söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Arınç, "Halkın talepleri başımızın üstündedir. Bir milyon kişinin değil, bin kişinin
bile bizden isteği olsa buna cevap vermek bizim görevimizdir'' ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!