Arınç, İnegöl Kent Müzesine hayran kaldı

Bayram tatilini Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Oylat kaplıcalarında geçiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti ilçe yönetim kurulu üyesinin cenazesine katıldıktan sonra tarihi yerleri gezdi. Arınç, ilk kez gittiği kent müzesine hayran kaldı.

Arınç, İnegöl Kent Müzesine hayran kaldı


Bülent Arınç, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Bülent Temelli ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İnegöl Kent Müzesi'nde bulunan tarihi eserleri tek tek inceleyerek, İnegöl tarihi hakkında bilgi aldı.
Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Kent müzesini daha önce gezememiştim. İnegöl'ün geçmişten bu yana bütün sosyal, kültürel, folklorunu, el sanatını, küçük meslek dallarını, bugün unutulmaya yüz tutmuş, onları muhtelif bölümler halinde bizzat canlandıran çok güzel bir müze. Türkiye'nin her tarafına gidiyorum. Böylesine canlı, böylesine içten, halkın gönüllü katkıları ile hazırlanmış bir müze ilk defa gördüm. Yeri de çok güzel. Zamanında belediye olarak kullanılmış. Atatürk tarafından kadınlara 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı tanınmıştı. O tarihte Avrupa'nın pek çok ülkesinde kadınlara seçilme hakkı verilmemişti. Seçme hakkı verilmişti. 1935 yılında yapılan ilk seçimlerde bu haktan sonra İnegöl'ü temsilen Şekibe hanımefendi milletvekilimiz olmuş. Bunlarında hatırasını yaşatan bir bölüm var. Siyasette, kültür, toplumsal hayatta da İnegöl esasen çok güçlü. Milli mücadele dönemi hatta kuruluştan başlayarak, İnegöl'ün geçirdiği evreler, kent müzesinde çok güzel anlatılmış. Sadece İnegöl'de yaşayanlar buraya gelen yolu düşen herkesin bu ziyaretini yapmasını arzu ederim. Belediyemiz güzel bir hazırlık yapmış. Bunu diğer şehirler içinde bir örnek olmasını tavsiye ederim. Çünkü her şehrin bir hayatı, ruhu var. Bu ruhun burada yaşıyor olması çok önemli. Hemen hemen hediye edilen pek çok objenin İnegöl ile bir şekilde irtibatı olan değerli aileler tarafından verildiğini gördüm. Çok teşekkür ediyorum. Geçmişte ticaret bakanlığını yapan Ahmet Türkel'de birkaç ay önce vefat ettiler. Onun ailesi tarafından bağışlanan pek çok objeyi gördüm. İnegöl'ü böyle bir müzeye sahip olduğu için tebrik ediyorum" dedi.
Arınç'a kent müzesi ziyareti sırasında İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından İspakpaşa Külliyesinin üç boyutlu tablosu hediye edildi. Kent müzesi ziyaretinin ardından İshakpaşa Camii'ne yönelen Arınç'ı kötü bir sürpriz bekliyordu. İshakpaşa'nın kabrinin bulunduğu külliyeye girip dua etmek isteyen Arınç, kapının kilitli olması sebebiyle kapıdan dua etmek zorunda kaldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Benim Adım Gültepe 1. bölüm full izle, 03 Eylül 2014 Güzel Köylü 11. bölüm full izle, 03 Eylül 2014 Küçük Gelin 43. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle