Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Arınç, il ve ilçe seçimleri için ne mesaj gönderdi?

Bülent Arınç, il ve ilçe kongrelerinin sağlıklı bir şekilde yapılmasını isteyerek, "AK Parti'de hizipçilik olmaz. Görevinden ayrılan il ve ilçe başkanları belki karşımıza milletvekili olarak çıkabilir. Kavgaya gerek yok" dedi. Arınç'a göre, Recep Altepe de, Sedat Yalçın da çok başarılı.. İşte Arınç'ın mesajları

Arınç, il ve ilçe seçimleri için ne mesaj gönderdi?

Bursa'da AK Parti il ve ilçe kongrelerindeki süreci değerlendiren Arınç, Bursa'nın 2002'den bu yana referandum, yerel ve genel seçimlerde başarılı olduğunu söyledi. Sokaktaki vatandaşın ilçe kongrelerine kafa yormadığını anlatan Bülent Arınç, "Bu konu o partinin kendi iç meselesidir. Bu partiye oy veren seçmenlerin, şöyle olsaydı diyebileceği bir konudur. O kadar çok senaryolar yazılıyor, o kadar çok yakıştırmalar yapılıyor ki, bunların büyük kısmını beyhude gayretler olarak görüyorum. Rahatsız değilim. Siyasette var. Ama bizim ilçe kongrelerini ve il kongresini yapmamız rutin işlerdir. Ben o kadar rahatım ki, elimde beyaz sayfa var. Kim hakkında kanaat sorulsa müspet söylüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe bana göre çok başarılı. Altında, üstünde hiç bir şey kabul etmem. Sadece seçim zamanı geldiğinde kim büyükşehir belediye başkanı olmalı dendiğinde bunun içine girerim. Seçimden başarıyla çıkmış, işlerini iyi yapan belediye başkanı benim için olumludur. İster ilçeler, ister merkezdekiler hepsine iyi gözle bakarım. En ufak menfi düşünceye kafamda yer vermem. Bütün ilçe parti başkanları seçimden başarıyla çıkmıştır. Onlara teşekkür ederim. İl başkanı ister atama ister seçilmiş olsun, çalışan, seçimlerde bizzat beraber çalıştığımız., aldığımız başarıda büyük payı olan Sedat Yalçın çok başarılıdır. Hakkındaki kanaatim müspettir. Eski yeni milletvekilleri hakkında menfi bir şey düşünmem. Siz düşünmezsiniz birileri düşünebilir diyebilirsiniz. Olabilir, onun sorumlusu ben değilim. Nasıl siyaset yapılması gerektiğini, isim ortaya koymadan söylerim" dedi.

ARINÇ'IN BAŞKANLARDA ARADIĞI KRİTERLER NE?
Belli noktada insanların yanlışları varsa, düzeltebilmek amacıyla çaba içine gireceğini kaydeden Bülent Arınç, "AK Parti çok güçlü burada. İki referandum, üç seçim başarıyla geçti. O dönemde de bu dönemde de hizmet edenler, hangi noktada bulunursa bulunsun benim için saygı değer insanlardır. Bunlar arasında ilk sırada Faruk Çelik gelir. Arkadaş olmanın ötesinde birbirini çok seven iki aile grubuyuz. Kongreye giderken, seçim heyecanı yaşanırken, ben olaylara şöyle bakıyorum. Hükümet olarak biz; Türkiye için, halkımız için seçtiğimiz bir şey var. Türkiye nasıl daha iyi yönetilebilir sevdasındayız. Hangisi daha çok il başkanlığında başarılı olur. Nasıl bir il yönetimi ilçe yönetimi gelmeli. Nasıl daha başarılı olacak belediye başkanı bulabiliriz? Bursa'nın hizmetinde olsun, birleştirici, bütünleştirici olsun, hizipçi olmasın, kişisel menfaat ilişkilerine girmesin, sırtında defosu olmasın, hakkında olumsuz söylenen angajmanı olmasın istiyoruz. Bütün partilerin dikkat etmesi gereken hususlardır. Dolayısıyla insan unsuruna iyi bakacağız, hangisi daha başarılı olur noktasında araştırma yapacağız. Başkan halka ulaşmalı, yönetimi çalıştırmalı, ilçe teşkilatlarını çalıştırmalı, genel merkezle iyi diyaloglar içinde olmalıdır. Ak Parti küçük kısır parti değil, herkese ekmek var" diye konuştu. 


"BAŞBAKAN ERDOĞAN 9 SENELİK DEĞİL, 90 SENELİK İŞ YAPTI"
Türkiye'nin en zor yönetilen ülkelerden birisi olduğunu söyleyen Arınç, "Başbakanın başarısı 9 senelik değil, 90 senelik başarıdır. Türkiye, bu zamana kadar bu kadar mükemmel yönetilmedi. Lider olmak ve ülkeyi yönetmek başarılı olmak kolay değil. Aynı şeyi Bursa AK Parti il yönetimi için de söylerim. 'Hangisi daha çok başarılı olur nasıl bir il ve ilçe yönetimi olmalıdır' diye bunları sorarız. Yeni yönetim Bursa'yı en iyi temsil etsin ve birleştirici olması en büyük arzumuzdur. Hizipçi olmasın. Kişisel ilişkilere girmesin, sırtında defosu olmasın. Hakkında angajmanı olmasın. Bursa geçmişte bunları yaşadı. Bunlar iki gruba ayrıldı. Ama onlara çakılıp kalamayız. İnsan unsuruna iyi bakacağız. Hangisi daha iyi başarılı olur diye yapacağız" ifadelerini kullandı.
"UN ÇUVALINI DEVİRMEMEK SİYASETTİR"
Seçimlerde kavga olmamasını, centilmen bir şekilde güzel bir yarışın olmasını isteyen Arınç, "İlçe başkanlığı değişen insan, belki belediye meclis üyesi ya da milletvekili olarak karşımıza çıkabilir. Bu yerden alınan görevi biten insan, 'bittim tükendim' dememeli. Feryat etmemeli. Bu bir yarışmadır. Yarışma her zaman centilmence olmaz. Herkesin adaylığını koyma hakkı vardır. Ancak bu hiçbir zaman bir grubun başka grubu yenmesi ve elemine etmesi, intikam amacıyla yapılırsa buna müsaade etmeyiz. Bizim 21,5 milyon seçmenimiz var. Delege seçimleri, ilk defa demokratik bir şekilde yapıldı. Şimdi o delegenin karşısına biz tavsiye edilen aday ile çıkmak zorundayız. Şunu söyleyeyim. Un çuvalını patlatmamanın adı siyasettir" açıklamalarında bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!