Arınç'ı protesto eden öğrenciler serbest

Bursa'da dün Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ)yeni eğitim yılının başlaması için düzenlenen törenlere katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı, kampüs ve toplantı salonunda protesto eden 16 öğrenci, ifadeleri alındıktan sonra savcılık talimatıyla polis merkezinden serbest bırakıldı.

Arınç'ı protesto eden öğrenciler serbest

 Doğan Haber Ajansı'ndan Selahattin Budakoğlu'nun haberine göre; UÜ.'nde Görükle Kampusu'nde bulunan Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde dün başlayan yeni akedemik yıl içi düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ta katıldı. Arınç ve diğer protokol üyeleri'nin salona girişi sırasında bina önünde toplanan ve öğrenci kolektifi üyesi oldukları bildirilen 13 öğrenci 'AKP, üniversiteyi, ülkeyi, sokağı özgür bırak' pankartı açtılar. 'Padişahın veziri üniversiteden defolsun' ve 'Parasız eğitim istiyoruz' sloganları attı. Öğrenciler polisler tarafından gözaltına alındı. Protesto daha sonra törenin yapıldığı salonda devam etti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşması başlarken slogan atmak isteyen üç üç öğrenci polis tarafından salondan çıkartıldı.

Sorgulanmak üzere Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen ve haklarında, "Görevli memura mukavemet" suçundan işlem yapılan 16 öğrenci, savcının talimatıyla emniyet müdürlüğünden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!