Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Arınç gözyaşlarını tutamadı

Bülent Arınç, 'Bu adam eyvallah diyecek' diyenlere kötü haber verdi: Sevinenler olabilir ama arkadan torunum Bülent Arınç geliyor.

Arınç gözyaşlarını tutamadı

 

BAŞBAKAN Yardımcısı Arınç, torunlarının sünnet düğünü ile doğum gününü bir arada kutladı. Arınç, Kronos Otel'de kızı Ayşenur ile damadı Ekrem Yeter'in çocukları 10 yaşındaki Mehmet Akif ile 4 yaşındaki Etka Şamil'in sünnet düğününe katıldı. Düğünde, Arınç'ın doğum günü dolayısıyla ailesinin hazırladığı sürpriz video gösterildi. Videoda aile üyeleri 65 yaşına giren Arınç'ın doğum gününü kutladı.

Mehterle başlasa daha anlamlı

Son torununun adının Bülent olduğunu hatırlatan Arınç "Şöyle düşünebilirler. Bu adamın üçüncü döneminin sonu, 2015'te 'eyvallah' diyecek. Belediye başkanlığına da niyeti yok. Ama arkadan Bülent Arınç geliyor onu da unutmayın. Bu adam nasıl olsa gidiyor diye sevinenler varsa bak yenisi geliyor. Ömrümüz olursa onların ülkeye hizmet ettiğini göreceğiz" dedi.

Manisa'da yoğun bir gün geçiren Arınç, 7'nci Yuntdağlılar Kültür, Turizm ve Sanat Festivali'ne katıldı. 5 bin kişinin katıldığı festival 10'uncu Yıl Marşı çalınarak başladı. Bunun üzerine Arınç, "10'uncu Yıl Marşı yerine, Mehter Marşı ile başlasak daha anlamlı olurdu. Programda mehter takımı da son sıraya yazılmış. Bugünkü bazı kusurları şimdilik görmezden gelelim" ifadelerini kullandı.

Alkol düzenlemesi çok doğru

Akhisar Hilaliye Eğitim Vakfı Külliyesi'nin temel atma töreninde de alkol tartışmasına değindi. Alkol yaşının çok küçük yaşlara düştüğünü anlatan Arınç, "Bu kanunu çıkardığımız için bizi 4. Murad'a benzetenler olabilir. Yasakçı bir zihniyet olarak suçlayanlar da olabilir. Ama yaptığımız işle iftihar ediyoruz. Bunu yasakçılık olan görenleri kınıyorum" diye konuştu.

Rahmetli oğlum da bu ocakta yetişti

Başbakan Yardımcısı Arınç, Akhisar'da Hilaliye Kur'an Kursundan mezun olan 56 hafızın icazet törenine katıldı. Arınç, törendeki konuşmasında, hafız olan bütün gençleri ve ailelerini tebrik etti. Konuşmasının bazı bölümlerinde göz yaşına engel olamayan Arınç, oğlunun da burada yetiştiğini dile getirerek, "Hamdolsun rahmetli oğlum da bu güzel ocakta yetişti. Hem hafızlığında hem de okullara hazırlanma noktasında ona çok hizmeti oldu" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!