Arda Turan'dan saldırı sonrası paylaşım

Medipol Başakşehir'in tecrübeli futbolcusu Arda Turan, Yeni Zelanda'da yaşanan cami saldırısı sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Arda Turan'dan saldırı sonrası paylaşım

Medipol Başakşehir'de forma giyen Arda Turan, Yeni Zelanda'da meydana cami saldırısı sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Olaya, 'teröre lanet olsun' şeklinde tepki veren Turan, "O yüzden tüm dünya tek yumruk olup bu vahşete tepki göstermelidir. Acıları ayırt etmeye başlarsak, bir gün o acı gelir kapımıza dayanır" sözlerini paylaştı.

Arda'nın paylaşımı şöyle:

"Tüm dinlerde insan en kutsal varlıktır. Bu dünyayı güzelleştiren, yaşanır kılan insandır. Ama yine aynı insan, bazen bu dünyayı cehenneme de çevirebilir. Bazı acılar vardır ki; tüm insanlığın tek yumruk olup tepki vermesini gerektirir. Bugün de o acılardan birini yaşıyoruz. İbadet ederken, bir caninin kurşunlarına hedef olan insanların yasını tutuyoruz. Bu açık bir terör saldırısıdır ve dünyada hiçbir din bir terör saldırısına kılıf olarak kullanılamaz. Bu; senin, benim, onun acısı değil. Bu hepimizin acısı. O yüzden tüm dünya tek yumruk olup bu vahşete tepki göstermelidir. Acıları ayırt etmeye başlarsak, bir gün o acı gelir kapımıza dayanır. O yüzden nerede yaşanırsa yaşansın; teröre lanet olsun!"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!