Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Aras Kargo, 100 milyon liraya Austria Post'a satıldı

İş Girişim, Aras Kargo'daki paylarının Austria Post'a satışı için sözleşme imzalandığını açıkladı. 15 Nisan'da görüşmelerin başladığı operasyonun bedeli ise 100 milyon lira.

Aras Kargo, 100 milyon liraya Austria Post'a satıldı

 

Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden Aras Kargo'nun satışı için imzaların atıldığı duyuruldu. İş Girişim Sermayesi, Aras Kargo'daki hisselerinin satışı için Austria Post'un iştiraki Post International Beteiligungs GmbH'ye veya Austria Post'un doğrudan veya dolaylı iştiraklerinden birine satılmasına ilişkin olarak sözleşme imzalandığını açıkladı. 15 Nisan'da da görüşmelerin başladığı duyurulmuştu.

İLK OLARAK 15 NİSAN'DA DUYURDU

Şirketten KAP'a yapılan açıklama şöyle:
"Şirketimizin 15 Nisan 2013 tarihli özel durum açıklamasında, Şirketimiz iştiraki Aras Kargo Yurtiçi Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.'de ("Aras Kargo") sahibi bulunduğumuz payların tamamının Avusturya menşeli Österreichische Post AG ("Austria Post") firmasına ya da Austria Post'un doğrudan veya dolaylı iştiraklerinden birine satışı hususunda görüşme yapılmasına karar verilmiş olup münhasırlık anlaşması imzalandığı duyurulmuştu.

100 MİLYON TL BEDELLE

Görüşmeler çerçevesinde, İş Girişim Sermayesi'nin paylarının tamamının 100.000.000 (yüz milyon) TL karşılığında Austria Post'un iştiraki Post International Beteiligungs GmbH'ye ("Post International") veya Austria Post'un doğrudan veya dolaylı iştiraklerinden birine satılmasına ilişkin olarak, Yönetim Kurulumuzun 20 Haziran 2013 tarih ve 358 sayılı kararına istinaden, Şirketimiz ile Austria Post ve Post International arasında 20 Haziran 2013 tarihli Pay Satış Sözleşmesi ("Sözleşme") akdedilmiştir. Sözleşmenin şartları gereği söz konusu payların satışı, Rekabet Kurulu izninin alınmasına ve diğer birtakım ön koşulların gerçekleşmesine bağlıdır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!