Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Arabamıza taş atmak milletvekiline yakışmaz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, ODTÜ'de yapılan eylemlere destek veren CHP milletvekillerinin kamunun çalışmalarına engel olduğunu ve suç işlediğini savundu.

Arabamıza taş atmak milletvekiline yakışmaz

 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında eylül ayı olağan toplantılarına başlayan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ODTÜ olayları konuşuldu. Gökçek, ODTÜ'de Anadolu Bulvarı-Konya Yolu bağlantı çalışmalarına karşı çıkılması sonucu meydana gelen olaylara ilişkin Meclis üyelerine bilgi verdi.

Bağlantıyı sağlayacak 4 kilometrelik yolun 2.2 kilometresinin Büyükşehir, 1.8 kilometresinin ODTÜ'nün mülkiyetinde olduğunu anlatan Gökçek, "ODTÜ Rektörü söyledi. '1990'lı yıllarda burayı biz Karayollarına terk ettik' diye belge var. Bu nedenle otomatikman belediyeye geçmesi gereken yol" ifadesini kullandı.

"CHP'li milletvekilleri şov yapıyor"

Çalışmaların başlamasının ardından CHP'li milletvekillerinin hiçbirşey bilmeden şov yaptıklarını öne süren Gökçek, "(Burada niçin ruhsat alınmadan inşaat başlamış) dediler. Halbuki köprüler, alt üst geçitlerin inşaatları için ruhsat zorunluluğu yoktur" ifadesini kullandı.

CHP'li Meclis üyelerine seslenen Gökçek, "CHP'li milletvekillerine bir brifing verirseniz beni çok mutlu edersiniz, ben de verebilirim ama gelmezler, siz verin, yanlış yapmasınlar" dedi.

ODTÜ ile aralarında herhangi sorun kalmadığını belirten Gökçek, ODTÜ'ye "bir ağaç söküyorsak yerine 10 yetişkin ağaç dikelim" şeklinde teklifte bulunduklarını bildirdi.

"ODTÜ rektörüne teşekkür ederim"

Gökçek, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar'a büyük samimiyetle kamuoyuna işin iç yüzünü anlattığı için teşekkür etti.

Yolun her halükarda biteceğini vurgulayan Gökçek, "Buradaki CHP grubuna rica ediyorum. Milletvekillerini aydınlatsınlar. Özellikle oradaki anarşi olayların içine girip, o öğrencileri tahrik ve teşvik etmesinler. Arabalarımıza taş atmasın milletvekilleri. Yakışmaz bir milletvekiline" değerlendirmesinde bulundu.

CHP Grup Başkanı Yaşar Çatak'ın "CHP'li milletvekillerinin taş atmasını meşru savunma olarak görüyoruz" şeklindeki açıklaması üzerine Gökçek, "Bravo, meşru savunma için dozerler ve kepçeler taşlanabilir. Ortada ne polis var ne birşey. Kepçenin önüne geçen milletvekilleri" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!