Apple yeni iPhone'ların dışa bağımlılığını azaltacak!

Bildiğiniz üzere Apple, Qualcomm ile olan iş ortaklığını 2018 yılında sonlandırmıştı. Yaşan bu gelişmeden sonra, 2018 iPhone'ların modemini üretmesi için Intel'i tercih eden Apple, şimdi de oldukça önemli bir karara imza attı. Teknoloji devi, almış olduğu karar doğrultusunda yeni iPhone'ların dışa olan bağımlılığını daha azaltacak!

Apple yeni iPhone'ların dışa bağımlılığını azaltacak!

Apple, yeni iPhone'lar için modem üretecek!

Hatırlarsanız, daha önceden de Apple'ın iPhone'lar için modem üreteceğini siz değerli okurlarımıza belirtmiştik.

Habere göre Intel ve Apple'ın yeni iş birliği sonrası çıkan haberler, bu yeni ortaklığın da fazla uzun sürmeyeceği iddia edilmişti. Daha sonrasında ise, ortaya atılan söylentilerde Apple'ın kendi modemini üretmeye başlayacağı da öne sürülmüştü.

Bugün ise, söz konusu bu söylentiler Apple'ın Kıdemli Başlan Yardımcısı Johny Srouji tarafından doğrulandı. Srouji'nin aktarmış olduğu bilgilere göre, yeni iPhone'ların modemi, Intel yerine Apple tarafından üretilecek.

Kendi modemlerini üretmek için kollarını sıvadıklarını belirten Başkan Yardımcısı, 2020 ve 2021 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone'ların modemlerinin Apple tarafından üretileceğini müjdeledi.

Böylece, 2019 iPhone modellerinden sonra Intel ile olan iş birliğini de sonlandıracak olan Apple, yeni iPhone'ların üretimindeki dışa bağımlılığını da büyük oranda azaltmış olacak.

Peki, siz bu kararı nasıl yorumluyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerini hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!