Apple Watch bir kez daha hayat kurtardı!

İlginç olay Apple Watch kullanan bir genç kızın başına geldi! Sağlık açısından önemli bilgileri anlık olarak ölçümleyen akıllı saat, genç kızın vücudunda ters giden bir şeylere dikkat çekerek kızın hayatını kurtardı! iPhone, akıllı saat ile kullanıldığında kişinin hemen her türlü vücut bilgisine erişiyor. Bu bilgiler sayesinde genç kızın hayatı kurtuldu!

Apple Watch bir kez daha hayat kurtardı!

Florida vatandaşı olan Deanna Recktenwald, 18 yaşında genç bir kız. Genç kız kilisedeyken; Apple watch onu ve annesini uyarıyor. Genç kızın kalbi dakikada 190 kez atmaya başlıyor, hemen ardından Apple akıllı saat nabız neticesiyle kişinin hastaneye götürülmesi gerektiğini belirtiyor. İşte bu olay sonrasında genç kız hastaneye gidiyor ve ciddi sağlık sorunlarının farkına varıyor! Annesi yaptığı açıklamada saatin böylesi bir uyarı verebileceğini bilmediğini belirtti.

Apple Watch hayat kurtardı! 

Apple watch kullanan kız, acilen saatin verdiği bildiriyle hastaneye götürüldü. Sonrasında kızın böbrek yetmezliğine bağlı olarak kalp yükünün arttığı gerçeği ortaya çıktı. Böbreklerinin sadece %20'sinin çalıştığını öğrenen genç kız, nakil adayları arasında yer alacak. Apple olay sonrasında CEO Tim Cook ile açıklamada bulundu. Genç kızın durumu için çok mutlu olduğunu bildiren Cook, bu gibi olayların ilk olmadığını bildirerek açıklamasını tamamladı.

190 olarak ölçülen nabız durumu, hayati tehlikeye neden olabilir. Kalbin standartlar üzerinde çalıştığını işaret eden bu veri, genç kızın bünyesinde böbrek yetmezliğine bağlı olarak ortaya çıktı. Apple watch alınır mı sorusunu soranlar bence biraz daha ayrıntılı düşünmeli. Bu konuda özellikle sağlık durumunu kontrol etmek isteyen yaşlı bireyler, Apple akıllı saat teknolojilerini kullanarak destek alabilirler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!