Apple Harita için köklü değişiklik!

Apple Harita uygulaması için hummalı bir çalışma yürütüldüğü ortaya çıktı. Özellikle de haritalandırma verileri anlamında büyük değişiklikler sunacak Apple Harita iOS 12 ile birlikte büyük ilerleme kat edecek.

Apple Harita için köklü değişiklik!

Apple Harita iOS 12 ile birlikte yenileniyor!

Sonraki iOS 12 Beta sürümü ile birlikte San Francisco ve Bay Area için yeni haritalandırma verileri sunulacak. Bunlara yıl sonuna doğru Kuzey Kaliforniya'nın da ekleneceği ifade ediliyor. Şirketin Apple Harita için nihai hedefinin ise tamamen Apple tarafından toplanmış olan verilere geçiş yapmak ve harici veri sağlayıcılardan hizmet almamak olduğu ifade ediliyor.

Apple İnternet Yazılım ve Servisleri sorumlusu Eddy Cue, 6 yıl önce başlayan Apple Harita macerasında yaşanan sorunlardan alınan derslerin altını çiziyor ve artık dünyanın en iyi harita uygulamasını inşa etmeye odaklandıklarını vurguluyor. Bunun için de şirketin kendi harita verisinin en başından inşa edilmesinin taşıdığı önem öne çıkıyor.

Yeni haritalama sistemi ile gelecek avantajlarından birisi de sistemin gerçek zamanlı olarak güncellenip düzeltilebilecek olması. Yeni altyapı ile mevcut sürümden çok daha hızlı bir şekilde gerekli müdahalelerin yapılması da mümkün olacak. Şirketin bu verileri ABD çapında Mac Pro, SSD sürücüler ve iPad ile birlikte GPS, LiDAR sıralaması ve yüksek çözünürlüklü kameralar ile topladığını da belirtelim. Öte yandan, şirketin Google Haritalar kadar başarılı olması için diğer ülkelerde de bu çalışmayı gerçekleştirmesi gerekiyor. Yani ABD dışındaki kullanıcılar için yenilikler pek anlam ifade edemeyecek. 

Cue, mevcut Harita ve yeni Harita uygulamaları arasında temel farklılıklara da değiniyor. Buna göre; daha iyi yol ağları, daha fazla yaya bilgisi, beyzbol ve basketbol sahaları, çim, ağalar ve daha fazla detayla haritalar gerçek dünyaya çok daha benzer hale getirilecek. Arama özelliği de yenilenerek önceye göre çok daha ilgili sonuçlar sunulması sağlanacak. Navigasyon ve yaya yönlendirme için de önemli atılımlar sağlanacak. Park alanları ve bina detayları da yeniliklerden olacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!