Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Apple'dan iPhone 12 için kötü haber!

Apple tarafından yapılan açıklama iPhone 12 cep telefonu modelini bekleyenleri üzdü.

Apple'dan iPhone 12 için kötü haber!

Son günlerde kulislerde dolaşan iddia gerçek çıktı ve Apple, iPhone 12 modellerinin beklenenden geç tanıtılacağını açıkladı. Yapılan açıklama ile beraber Apple, tarihinde ilk kez bir iPhone modelinin gecikeceğini duyurmuş oldu.

Apple her yıl Eylül ayında düzenli olarak yeni iPhone modellerini tanıtıyor. bu yıl da gelenek bozulmayacak ve iPhone 12 modelleri tanıtılacaktı. Ancak koronavirüs salgını ile üretimin yavaşlaması Apple'ı da vurdu. Gelirlerini artırmak ve draha fazla telefon satmak için uğraşan marka bu sefer beklentileri karşılayamadı.

Apple'dan yapılan açıklamada yeni iPhone modellerinin tanıtım etkinliğinin birkaç hafta gecikeceği duyuruldu. Ancak bu 'birkaç haftanın' ne kadar olacağı şimdilik net değil. Yani 1-2 hafta mı yoksa 5-6 hafta mı gecikme olacağı bilinmiyor.

Kesin bir tarih verilmese de Apple'ın yeni iPhone modellerini Ekim ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple daha önce de cep telefonu modellerini Ekim ya da Kasım ayında piyasaya sürmüştü. Ancak bu piyasaya sürme sırasında önceden açıklama yapılmamıştı. Bu açıklamanın koronavirüs dışında başka sebeplere dayandığı iddiaları da akla gelmiyor değil.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!