Apple'dan geliştiricilere müjde!

Apple, sağlık kayıtları API'sini araştırmacılar ve geliştiricilere açtı. Eğer kullanıcılar izin verirse bu bilgiler, diğer üçüncü parti uygulamalarla paylaşılacak. Böylece kişiler güvendikleri uygulamalardan maksimum verim alacaklar.

Apple'dan geliştiricilere müjde!

WWDC 2018 etkinliği ile birlikte teknoloji gündeminden düşmemeye kararlı olan Apple, internet sitesindne yaptığı açıklama ile bir müjde daha verdi. Firma, sağlık kayıtları API'sini geliştiriciler ve araştırmacılarla paylaştı. Bu veriler daha iyi ilaç tedavisi, beslenme planları oluşturulması ve hastalık tanımaları amacıyla kullanılması için uygulamalar geliştirilmesine fayda sağlayacak.

Apple'ın operasyon direktörü Jeff Williams, "Sağlık kayıtları API'sinin geliştirici ve araştırmacı topluluğumuza açılmasıyla birlikte, tüketiciler her gün kullandıkları uygulamalar aracılığıyla kendi sağlık ihtiyaçları kişiselleştirebilecekler" dedi.

Sağlık kayıtları verileri kullanıcılarıniPhone'unda şifrelenmiş halde duracak ve sadece kişinin kendi şifresiyle açılacak. Eğer kullanıcı güvendiği bir uygulamayla bilgilerini paylaşmak isterse, bilgiler HealthKit'ten o uygulamaya aktarılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!