Apple 1 açık artırma ile satılacak!

Nostaljik Apple cihazlar adeta birer sanat eseri ya da tarihi eser gibi yüksek fiyatlara alıcı buluyor. Bunlar arasına şimdi de çalışır durumdaki nadir Apple-1 bilgisayarlardan birisi daha dahil olacak gibi gözüküyor. Bulmanın oldukça zor olduğu Duston 2 Apple 1 açık artırma ile yeni sahibinin olacak.

Apple 1 açık artırma ile satılacak!

Apple 1 açık artırma ile binlerce dolara alıcı bulacak!

Açık arttırmadaki Apple 1 modelini özel kılan bazı detaylar bulunuyor. Bunlardan ilki, modelin Jobs ailesinin garajında Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından üretilen ilk Apple bilgisayar olması. İkincisi ise tamamen el yapımı bu modellerden sadece 200 tane olması ve sadece 60 tanesinin hala sağlam olduğuna inanılması.

Byte-Shop adlı mağazanın stoklarından çıkan bilgisayarın 1976 model kişisel bilgisayar devriminin öncülerinden olduğunu da unutmamak gerek. Bilgisayarda birkaç modifikasyon bulunuyor. Bunlar arasında Stancor güç kaynağı ve Apple II+ klavyesi bulunuyor. Tüm bu parçalar, bir teknolojik eserin zamansız doğasını yansıtmak üzere ahşap bir teşhir tahtasının üzerine yerleştirilmiş durumda.

Şu an için açık artırmaya tek bir kişi tarafından 70 bin dolarlık teklif yapıldığı görülüyor. Ürün için biçilen fiyat ise 600 bin dolar. Daha önceki açık artırmalarda bu modellerin 400 bin ile 800 bin dolar arasında fiyatlarla alıcı bulduğunu da hatırlatmak gerek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!