AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri, 2. dönem kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştiriyor. Kayıt yenileme yapmak isteyen öğrenciler 'AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor?' sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, 2018 AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? İşte Açık Lise kayıt tarihi...

AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor?

Bazı nedenlerden dolayı eğitimini açık üzerinden devam ettiren öğrenciler, 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. dönem kayıtlarını gerçekleştiriyor. Kayıt yenileme işlemini yapamayanlar 'AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor?' sorusuna yanıt aramaya başladı. MEB'in yayımladığı AÖL iş takvimine göre 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 23 Ocak 2018 tarihinde bitiyor.

Mazeretli kayıt tarihleri ise 24-26 Ocak 2018 olarak belirlendi.

AÖL 2. DÖNEM DERS SEÇME NE ZAMAN?

Öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra zorunlu/seçmeli ders seçme işlemlerini yapacak. Mezun olabilmek veya kredi notlarını yükseltebilmek için sınavlara gayret eden öğrenciler, 2. dönem için ders seçme işlemlerini 10-26 Ocak tarihleri arsında yapabilecek.

AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2018 yılında bir dönem için kayıt yenileme Sınav Ücreti ; 30 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine yatırılacaktır.)

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden " MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü " hesabına 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.) ÖNEMLİ NOT: (Şuan ki bankamatiklerde ve in ternet bankacılığı üzerindeki sınav ücreti ibaresi "AÇIK ÖĞRETİM LİSELE 2018/2 İLK.KAYIT - KAYIT YEN.ÜCR." şeklindedir.)

Kayıt yenileme sınav bedeli nin 5 TL' si ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!