Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kurumlarda sabah mesaisinde kahvaltı yapılmasına tepki göstererek, "Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz. Bundan sonra herkes kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek." dedi.

Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı

Vali Karaloğlu başkanlığında, "2018 yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı" Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda, kamu kurum ve  kuruluşlarının müdürleri, belediye başkanları ve kaymakamların katılımıyla  başladı.

Gerçekleştirilen, devam eden projeleri ve yatırımları anlatan  Karaloğlu, her kurumun işini takip ederek, halkın hizmetine bir an önce sunması  gerektiğini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen emri  yayınladıklarını ifade eden Karaloğlu, "Kamu, kurum ve kuruluşların, vatandaşa  sunulan hizmetin hızla sonuçlandırılması, 'Bugün git, yarın gel' anlayışından  çıkılması noktasında genelgesi oldu." dedi.

Söz konusu genelgeyi kaymakamlıklara gönderdiklerini aktaran  Karaloğlu, artık başkanlık sisteminde olduklarını, sisteme işlerin daha hızlı  yürümesi için geçildiğini hatırlattı.

Vatandaşa sunulan hizmetin hızlandığının hissettirilmesini isteyen  Karaloğlu, "Vatandaş bize müracaat ettiğinde, 'Ben bilmem mevzuat hazretleri  bilir, ben değil yan masada arkadaş bilir' anlayışından vazgeçeceğiz. Kendi  işimiz gibi vatandaşın işini takip edip, sonuçlandıracağız." diye konuştu.

"Açık Kapı Milletin Kapısı" projesi kapsamında Antalya'da oluşturulan  büronun önemine değinen Karaloğlu, kurumlar arasında kurulan kanalların tam  olarak çalışmamasından dolayı işlevselliğinin azaldığını dile getirdi.

"Sigara içinler her kafalarına estiğinde dışarı çıkamayacak"

Kurumlarda yapılan sabah kahvaltılarına ilişkin Karaloğlu, şunları  kaydetti:

"Kurumlarda sabah mesai başlıyor, kahvaltı mesaisi de başlıyor.  Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz. Bundan sonra herkes  kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek. Mesai başladığında, mesai başlamış olur. Mesai başladıktan sonra kurumun bahçesinde, sağında solunda, ofiste kahvaltı masaları kurulup, dakikalarca, saatlerce kahvaltı yapılmayacak. Bunda her kamu kurumu amirinin dikkatli olması lazım. İkinci konu, mesai devam ederken  sigara içenler her kafalarına estiğinde kupalarını alıp, binaların dışına  çıkmasını doğru bulmuyoruz. Çirkin görüntü oluşturuyor. Mesai saatinde bunu  yapmayacaklar. Mesai saati belli, ara verdiğimiz saat belli, o saate kadar memurumuz çalışan arkadaşımız mesaisine devam edecek."

Bütün dairelerin kendilerine çeki düzen vermesini isteyen  Karaloğlu, vali yardımcıları ve kaymakamların daire ziyaretlerinde öncelikli  olarak bu konulara dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, sunum yaparak,  üniversitenin yatırımlarını anlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!