Antalya'da kayıp 47 çocuk ailesine teslim edildi

Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nın 2012 yılında uygulamaya koyduğu 'Kayıp Çocuk Kalmasın' projesi bir yılda 47 çocuğu aileleriyle buluşturdu.

Antalya'da kayıp 47 çocuk ailesine teslim edildi

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda Antalya Valiliği'nin desteğiyle başlatılan projenin amacının son 3 yıl içinde kayıp başvurusu yapılan toplam 60 çocuğun bulunarak ailelerine kavuşturulması olduğu kaydedildi. Antalya İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada 2010 yılında 2, 2011 yılında 4 ve 2012 yılında 54 çocuk için ailelerinin kayıp başvurusunda bulunduğu belirtildi. Kayıp 60 çocuktan 45'inin kız 15'inin ise erkek olduğu ifade edildi.

Proje başladıktan sonra görevlilerin yaptığı çalışmalarda çocukların 33'ünün gönül ilişkisi nedeniyle evinden kaçan kız çocuğu, 7'sinin aile içi huzursuzluk nedeniyle evinden kaçan kız çocuğu olduğu 15 erkek çocuğun evden kaçmayı alışkanlık haline getirdiği belirtilirken, 5 kız çocuğunun ise çocuk koruma ve bakım merkezinden kaçtığı bildirildi.

Oluşturulan ekipler sayesinde 26 çocuğun jandarma, 11 çocuğun da polis tarafından aileleriyle buluşturulduğu, 10 çocuğun ise kendiliğinden evlerine döndüğü açıklandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!