Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Antalya'da eyleme devam

Antalya'da Halkevi üyesi bir grubun, Taksim Gezi Parkı gözaltılarını protesto için, suç unsuru olarak gösterilen ameliyat maskesi, deniz gözlüğü, fularla yürüyüş yapması, polisi alarma geçirdi.

Antalya'da eyleme devam

 

 

Akşam saatlerinde araç trafiğine kapalı Kazım Özalp Caddesi'nde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, sloganlar atarak Antalya'da Gezi Parkı protestolarına destek eylemlerinin gerçekleştirildiği Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. 'Meşru ve Haklı Direnişimizi Karalayamazsınız Biz Halkız' yazılı pankart arkasında toplanan grup, yol boyunca 'Her Yer Taksim Her Yer Direniş' sloganı attı. Slogana vatandaşlardan da alkışlarla destek gelirken, grup Antalya Valilik binasına 200 metre yaklaştığında polis alarm durumuna geçti.

Grubun Cumhuriyet Meydanı'nın hemen üst tarafında bulunan valilik binasına doğru yürüyüşe geçeceğini, yüzlerindeki maske ve deniz gözlüklerini olası müdahaleye hazırlık olarak değerlendiren polis, valilik binasının hemen arkasında konuşlandığı yerden çıktı. Valilik binası etrafında TOMA'lar ve çevik kuvvet ekipleriyle güvenlik önlemi alındı. Fakat grup daha önce açıkladığı eylem güzergahına sadık kaldı ve Cumhuriyet Meydanı'nda Halkevi'ne ait çadırların bulunduğu alanda basın açıklaması yaptı. Eylemciler arasında çocuklar ve başörtülülerin bulunması dikkat çekti. Basın açıklamasında, Ak Parti iktidarına karşı her gün yeni bir direniş biçimi ortaya çıkarıldığı ifade edildi. Halkevi üyeleri meydanın bir kenarında basın açıklamasına devam ederken, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Heykeli'nin etrafında ise onlarca kişi 'duran adam' eylemine başladı. Eylemcilerden bir kısmı kitap okurken, beyaz önlüğüyle bir tıp öğrencisi meydanda ders çalıştı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!