Annelerinin mezarını arıyorlar

Adapazarı depreminde anne ve babalarını kaybeden, kendileri ise enkazdan yara almadan çıkarılan Durna kardeşler, annelerinin mezarını bulmak istiyor.

Annelerinin mezarını arıyorlar

Memur olan Erol Durna'nın tayini 1998 yılında Adapazarı'na çıktı. Durna, üç katlı bir apartmanın zemin katında ailesiyle yaşamaya başladı. 1999 yılındaki Adapazarı depreminde Erol ile eşi Fatma Durna yaşamını yitirdi. Deprem sırasında 4 yaşında olan Derya Durna (18) ile 8 yaşında olan ağabeyi Burak Mustafa Durna (22) enkazdan burunları bile kanamadan kurtuldu.


Durna kardeşlere önce aile dostları Fazlı Bayram ile Hatice Hadi çifti, sonra da halaları Aysel ve amcaları Fikret Durna sahip çıktı.

Olaydan çok etkilendikleri için Adapazarı'na yıllar sonra geçen yıl giden Durna kardeşler, anne ve babalarının mezarını ziyaret etmek istedi.

Anneleri Fatma Durna'nın mezarını bulamayan kardeşler, hemen ilgili yerlere başvurdu.

Mezarlıktaki altı sahipsiz mezarın hangisinin annelerine ait olduğunu bilmek isteyen kardeşler, DNA tespiti için gerekli başvuruları yapmaya hazırlanıyor.

Derya Durna şunları kaydetti:
''Yüzünü bile hatırlamadığım annemin mezarını bulamadık. Bu yüzden gerekli başvuruları yapacağız. Zaten ağabeyimle anne ve baba sevgisinden yoksun büyüdük. En azından babamız gibi annemizin de mezarını bilsek, az da olsa teselli oluruz.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!