Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Anne ve çocuk Nilüfer Kütüphanelerinde

Nilüfer kütüphanelerinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz" etkinliği çocukların meraklı bakışları ve neşeli sesleri ile başladı.

Anne ve çocuk Nilüfer Kütüphanelerinde


Anneleriyle birlikte kütüphaneye gelen 5-6 yaş aralığındaki Nilüferli minikler, drama yolu ile kitap okuma-boyama, bilmece çözme ve değişik zeka oyunlarıyla eğlenerek öğrenecekleri bir yaza "Merhaba" dediler.
Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Üçevler Kütüphanesi'nde yürütülen etkinliğin katılımcıları Üçevler, Görükle, Balat, Ahmet Yesevi ve Gümüştepe mahallelerinden anne ve çocuklar oldu.  Halk sağlığı merkezleri ve muhtarlıklarla yapılan ortak çalışmalar sonucunda belirlenen 45 anne ve ve 52 çocuk 4 hafta boyunca "Bu Yaz Annemle Biz Kütüphanedeyiz" etkinliğinin konukları olacak.
8 grup olarak dört hafta boyunca düzenlenecek atölye çalışmaları; çocukların kitapla tanışmasını ve annelerin de bu tanışıklığı alışkanlığa çevirme konusunda davranış modeli geliştirmelerini amaçlıyor. Etkinlikler boyunca katılımcılar Çocuk kitapları editörleri Ebru Aktaş ve Tülin Sadıkoğlu ile buluşacak. Ebru Aktaş ve Tülin Sadıkoğlu, kitaplarla çocuklar arasında kurulan bağların güçlendirilmesi, büyüklerin bu süreçteki rolü ve kitap seçimi konusunda bilgi verecek.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!