Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ankara'daki saldırıyı kim üstlendi, "devamı gelecek" diye neden tehdit etti

Ankara Kızılay'da 3 kişinin ölümüne 34 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyı Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) adlı örgüt üstlendi. Örgüt tehdit vari açıklamalar da yaptı

Ankara'daki saldırıyı kim üstlendi, ''devamı gelecek'' diye neden tehdit etti

 

PKK'ya yakın Fırat Haber Ajansı'na (ANF) gönderilen TAK imzalı elektronik postada, Ankara'da 20 Eylül günü düzenlenen saldırının "bir başlangıç" olduğu tehdidi yer aldı. TAK, Eskişehir ve Antalya'daki saldırıları da üstlendi.

Açıklamada "Daha önce uyardığımız gibi artık örgüt olarak hiçbir hassasiyetimiz kalmamıştır. Her yer eylem sahası, her yer hedeftir. Özellikle Türkiye metropolleri temel savaş sahamız olacaktır. Ankara Kızılay'da bu eylemin düzenlenmesi bir başlangıçtır, bu tarz eylemlerin artık startı verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Örgüt, "Bundan sonra gelişecek olan savaşın ve insan kayıplarının tek sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bundan sonra kimse bizden, hassas yaklaşmamızı beklemesin. Savaş kararını alan AKP hükümetidir ve bunun Türkiye'de yaşatacağı etkiye ve sonuçlarına katlanır" diyerek hükümeti tehdit etti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!