Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Anıl'dan seçim değerlendirmesi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, 25 Haziran 2013 tarihinde yapılan İTSO Meclis ve Komite Üyelikleri seçimlerini değerlendirdi.

Anıl'dan seçim değerlendirmesi

Başkan Anıl açıklamasında, 1 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak odanın 'Organ Seçimlerinde' ekip arkadaşları ile birlikte, tüm organlar için liste hazırlığı yaptıklarını da belirterek listelerini tüm üyeleri ve meslek komitelerini kucaklayan bir anlayış ile hareket ederek hazırladıklarına vurgu yaptı. İTSO'nun 25 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılan, Meslek Komiteleri Üyeleri ve Meclis üyelerinin belirlendiği seçimlerin şölen havasında geçtiğini vurgulayan Metin Anıl, "Üyelerimiz Cumartesi günü sandığa koştular ve Türkiye ortalamasının çok üzerinde olan yüzde 85'lik bir oranla seçime katılarak odalarına sahip çıktıklarını bir kez daha tüm ülkeye gösterdiler. Seçime katılan bütün üyelerimize teşekkür ederim" dedi.

"KAYBEDEN YOK"
Seçimlerin kurumlara yenilenme ve heyecan getirdiğini ifade eden İTSO Başkanı Metin Anıl, "Cumartesi günü yapılan seçim odamızın yeni bir heyecan kazanmasına vesile olmuştur. Komite seçimlerinde yeterli oy alamayan adaylar meclis ve komite üyesi olamadılar. Ama hazırladıkları projeler ile tatlı bir heyecana yol açıp sinerji oluşturdular. Geçen Cumartesi günü gerçek anlamda kaybeden kimse olmadı. Herkes ortaya bir iddia koydu. Üyelerimizde tercihlerini yaptılar" diye konuştu.

SEÇİM DEVAM EDİYOR
İTSO'nun 25 Haziran'da yapılan seçimleri sonucunda oluşan 49 kişilik yeni meclis üyelerin 1 Haziran'da odanın yetkili organlarını seçeceklerini de anlatan Başkan Metin Anıl, bu sürece ilişkinde bilgi verdi. Anıl, 1 Haziran 2013 Cumartesi günü de İlçe Seçim Kurulu'nun gözetiminde TOBB Delegeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin seçileceğini söyledi. Başkan Anıl, aynı gün en yaşlı meclis üyesinin başkanlığında toplanacak olan yeni meclisin, Meclis Başkanı ve Meclis Divanı üyelerini belirleyeceğini de belirtti. Başkan Metin Anıl bu seçimlerin ardından ise oluşturulacak ihtisas komisyonları üyelerinin belirleneceğini, bunun yanı sıra geçen cumartesi günü seçilen Komite üyelerinin ve gelecek Cumartesi günü seçilecek olan Yeni Yönetim Kurulu'nun kendi arasında görev dağılımı yapacaklarını kaydetti.

"CUMARTESİ GÜNÜ İÇİN LİSTE HAZIRLIYORUZ"
İTSO'nun 25 Haziran'da yapılan seçimlerinde oluşan meclis tablosu hakkında da bilgi veren İTSO Başkanı Metin Anıl, sonucun kendi beklentileri doğrultusunda gerçekleştiğini vurguladı. Meclis üyeliklerinin seçimlerinden önce Ayhan Salman ve Kenan Kender'in Oda başkanlığına aday olduklarını kamuoyuna duyurduklarını hatırlatan İTSO Başkanı Metin Anıl, "Sayın Ayhan Salman arkadaşımız Meclis üyesi seçilemediği için aday olamıyor. Sayın Kenan Kender ise meclis üyesi seçildi ve önümüzdeki Cumartesi günü oda başkanlığına aday olduğunu yeniden ilan etti, kararı kendisine hayırlı olsun" dedi.

"SEÇİME EKİP OLARAK GİRİYORUZ"
Meclis üyelikleri seçimlerinden önce arkadaşları ile birlikte toplantı yaptıklarını ve bu toplantıda grup olarak meclis ve komite üyelikleri seçimlerine girme kararı aldıklarını vurgulayan Metin Anıl, "Ekip olarak 17 Meslek Komitesi'nde liste hazırladık. Bunlardan 14 komitede seçimi kazandık. 1 komitede ise oylar eşit çıktı. Kura sonucunda da bu komitedeki iki meclis üyesinden biri bizim arkadaşımız oldu. 3 Komitede ise Kenan Kender arkadaşımız çalıştı. Strateji gereği bizim ekibimiz bu komitelerde aday çıkarmadı" diye konuştu.
İTSO Başkanı Metin Anıl kendi listelerini hazırlarken odanın 49 meclis üyesini de kucaklayacaklarını vurguladı. Listelerinde bütün meslek komitelerinin hakkı ile temsil edileceğini, her düşüncenin kendini rahatça ifade edebileceğini, siyaset ve ideolojiden arındırılmış sadece iş dünyasının sorunlarına odaklanmış bir anlayış ile hareket ettiklerini önemle vurgulayan İTSO Başkanı Metin Anıl, "Biz zaten yıllarca bu anlayış ile hareket ettik. Yine böyle yapıyoruz. Yönetimde olduğumuz bugüne kadar ülkemizin üretim gücünü arttırmak, İnegöl ekonomisinin önünü daha da açmak, tüccar ve sanayicilerimizin sorunlarına çözüm bulmak, yeni iş sahaları açmak için el birliğiyle çalıştık. Yine aynı şevk ile çalışacağız" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!