Android için YouTube tasarımında önemli değişiklik!

Google, Android cihazlarda en çok kullanılan uygulamalardan YouTube için yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. YouTube uygulamasının yeni tasarımı ile sunulan en büyük değişikliklerden birisi, üst kısımda genişletilmiş arama çubuğu olacak.

Android için YouTube tasarımında önemli değişiklik!

Hali hazırda bir video aramak istediğinizde, sağ üst kısımda yer alan arama butonuna tıklamanız ve istediğiniz videoyu buraya yazmanız gerekiyor. Ancak, yeni tasarımda arama çubuğu üst kısımda genişletilmiş bir şekilde yer alıyor.

Böylece YouTube videoları aramanın çok daha pratik hale gelmesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra artık küçük resimler çok daha büyük bir şeklinde görüntüleniyor. Ancak, bu değişikliğin ana sayfa, trendler ve abonelikler sayfaları ile kısıtlı olduğunu düşünüyoruz.

En azından şu anda arama sayfasını gösteren bir görsel ortaya çıkmadı. YouTube uygulamasının alt kısmında yer alan seçeneklerde ise herhangi bir değişiklik yok. Kaldırılan arama simgesinin yerini, video yükleme simgesi almış durumda.

Chromecast simgesi ise paylaşılan yeni görselde yer almıyor. Ancak, bu simgesinin video yükleme simgesinin yanında yer alacağını düşünüyoruz.

YouTube uygulamasını daha kullanıcı dostu hale getirecek olan bu değişikliğin ne zaman aktif hale geleceği ve iOS'a nasıl yansıyacağı şu anda bilinmiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!