Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

AMERİKAN ASKERİ HAYAT KURTARDI

Marmaris'te liman ziyaretinde bulunan USS Enterprise uçak gemisinde uçak elektrik teknisyeni olarak görev yapan Chistopher Hockey isimli Amerikan askeri Barlar sokağında hayat kurtardı. Nihat Arslan isimli vatandaşa ambulans gelene kadar kalp masajı ve suni solunum yapan Hockey, Arslan'ı hayata döndürdü.

AMERİKAN ASKERİ HAYAT KURTARDI

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN... 

Marmaris'te hurdacılık yaparak hayatını kazanan 26 yaşındaki Nihat Arslan, akşam saatlerinde Barlar sokağına girdi. Burada Marmaris'te liman ziyaretinde bulunan USS Enterprise uçak gemisi askerlerinin sokaklara bıraktığı boş içki kutularını toplamaya çalışan Arslan sokakta bir anda yere düştü ve kafasını yere çarptı. Olay yerinde fenalaşan Arslan sokaktan geçen askerlerin ve vatandaşların meraklı bakışları altında yerde yatarken o anda Barlar sokağında arkadaşları ile eğlenmeye çıkan uçak elektrik teknisyeni Chistopher Hockey isimli Amerikan askerinin dikkatini çekti. Hockey önce Arslan'a müdahale etmek istedi. Fakat arkadaşları önce engel oldu.

Hockey arkadaşlarının engel olmasına aldırış etmeden Arslan'ın durumunu kontrol etti. Nihat Arslan'ın durumunun ciddi olduğunu gören Amerikan askeri Chistopher Hockey, önce suni teneffüs yaptı. Arslan'ın kalbinin durduğunu fark eden Hockey bir süre Arslan'a kalp masajı yaptı. Nihat Arslan'ın durumunun düzelmemesine rağmen kalp masajı ve suni teneffüse ısrarla devam eden Amerikalı asker Hockey, etraftaki vatandaşların meraklı bakışları altında yaklaşık 10 dakika uğraşarak Arslan'ı yeniden hayata döndürdü. Bu sırada gelen ambulans ile Marmaris devlet hastanesine kaldırılan Arslan'ı yeniden hayata döndüren Hockey etraftaki vatandaşların ve arkadaşlarının kendisini tebrik etmesine aldırmadan yaptığı işin mutluluğunu kendisini alkışlayarak kutlarken göz yaşlarına hakim olamadı. Olay yerine gelen USS Enterprise uçak gemisi rütbeli askerleri konu hakkında Hokey'den bilgi alırken açıklama yapmasına ve basınla konuşmasına izin vermediler.

Olayı gören görgü tanıklarından Zafer Çetin Budak "Herkes öyle adama bakarken Amerikan askeri hiç düşünmeden müdahale etmeye başladı. Arkadaşlarının karışma demesine rağmen o kalp masajı ve suni solunum yaparak adamı yeniden hayata döndürdü. Ne olduğunu bizde tam olarak anlamadık. Ama o Amerikan askeri olmasaydı ambulans gelene kadar kesin ölmüştü" dedi.

Marmaris devlet hastanesinde tedavi altına alınan Nihat Arslan'ın durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!