Ameliyatta soydular

Elazığ'dan Mersin'e dönerken Adana'ya geldiği sırada otogarda kalp krizi geçirerek kalbi duran ancak Seyhan Uygulama Merkezi'ne getirilerek burada yeniden hayata döndürülen bir kişinin ameliyattayken 500 lira parasının bulunduğu pantolonunun çalındığı ileri sürüldü.

Ameliyatta soydular

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Çukurova ilçesinde bulunan Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı Seyhan Uygulama Merkezi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Mersin'de oturan 64 yaşındaki milli eğitimden emekli Şemsettin Konakçı, Elazığ'daki akrabalarının yanına gitti. Bir süre burada kaldıktan sonra Konakçı, tekrar Mersin'e dönmek için otobüsle yola çıktı. Ancak Adana'ya geldiği sırada kalp krizi geçirdi. Konakçı, çağrılan ambulansla Seyhan Uygulama Merkezi'ne getirildi. Hastaneye geldiğinde kalbi durmuş olan Konakçı'yı doktorlar uzun uğraştan sonra yeniden hayata döndürerek ameliyata aldı.

Bu arada, Konakçı'nın üzerindeki kıyafetleri de görevliler tarafından çıkartıldı. Zor bir ameliyat geçiren Konakçı 3-4 gün yoğun bakımda yattıktan sonra servise çıktı. Bu arada görevliler Konakçı'nın kıyafetlerini getirerek teslim etti. Konakçı, kıyafetlerini teslim alırken pantolonunun kendisinin olmadığını fark etti. Pantolonun ceplerine baktığında ise 500 lira parasının olmadığını görerek hastane yönetimine bildirdi.
Konakçı, hastaneye geldiğinde ölü bir vaziyette olduğunu belirterek, "Ben en son otogarda ambulansa bindiğimi hatırlıyorum ondan sonrasını hatılamıyorum. Beni hastanede hayata döndürmüşler, soyup ameliyata almışlar. Elazığ'a giderken yeni kadife takım elbise almıştım. Ameliyattan sonra yoğun bakıma oradan normal odaya geldim. Benim kıyafetlerimi getirdiler ceket benim, pantolonun kemeri benim ancak pantolon benim değil. Cebine baktım emekli paramdan kalan 500 lira da yok. Benim pantolonum 56 bedendi bana getirilen pantolon 64 beden. Ben ne oldu anlamadım. Ben öldüm, soyuldum sonrada dirildim" dedi.

Konakçı, görevlilerden şikayetçi olduğunu, bin lira emekli maaşı aldığını onun da 500 lirasını tedavi için geldiği hastanede çaldırdığını kaydetti.

Hastane yönetiminin ise konu hakkında inceleme başlattığı, o gün görevli olan personelin sorgulandığı bildirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!