Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ameliyata el ele girdiler

Bursa'da böbrek tedavisi görürken birbirleriyle tanışıp aşık olan gençler, annelerinin verdiği organlarla yeniden hayata döndü.

Ameliyata el ele girdiler

Bursa Hakimiyet Gazetesi'nin özel haberine göre;

Böbrek tedavisi görürken 3 yıl önce tanışan ve haftanın 3 günü aynı merkezde diyaliz makinesine bağlanan Türkan Mutlu ile Mesut Yeşil, birbirlerine aşık oldu. Özel bir şirkette çalışan Yeşil ile kasiyer Mutlu'nun imdadına anneleri yetişti. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleşen başarılı operasyonla, Emine Yeşil oğlu Mesut'a, Belkıs Mutlu da kızı Türkan'a böbreklerinden birini verdi. Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi ve Organ Nakli Sorumlusu Doç. Dr. Hakan Vuruşkan sorumluluğundaki ekip tarafından gerçekleştirilen her iki ameliyat da başarıyla sonuçlandı.
Mesut Yeşil ve Türkan Mutlu, "Diyaliz merkezinde tanıştık. Kısa bir süre önce de nişanlanıp hayat arkadaşlığı yolunda birlikte yürümeye karar verdik. Bunun için de tek bir engel vardı. İkimizin de böbrek nakline ihtiyacımızın olmasıydı. Başvuru yaptığımız Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Bekleme Merkezi'nden sonuç alamayınca haftanın üç günü diyaliz makinesine bağlanarak hayatımızı sürdürmeye başladık. İnsanlar vefat eden yakınlarının organlarını bağışlasınlar diye her gün dua ediyorduk. Belki bir gün bize
uygun böbrek bulunur umudumuzu hiç kaybetmedik. Dualarımız kabul oldu" diyerek mutluluklarını dile getirdi.
Çaresizlik içinde kıvranırken annelerinin böbreklerini vereceklerini söylemeleriyle adeta yeniden doğduklarını dile getiren genç çift, "Ameliyata birlikte girdik. Tek dileğimiz, nakillerin ardından sağlığımıza kavuşup dünya evine girmek" dedi.

Ameliyata el ele girdiler Ameliyata el ele girdiler
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!