Ameliyat oldu, sağlığı iyi

Başbakan Tayyip Erdoğan, 26 Kasım Cumartesi günü Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sindirim sistemi ameliyatı oldu. Başbakan Erdoğan'ın yapılan patoloji sonuçları temiz çıktı.

Ameliyat oldu, sağlığı iyi

En son 25 Kasım Cuma günü saat 16.30'da Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nden çıkarken görülen Erdoğan'ın ameliyat olduğu söylentilerinin artmasının ardından dün saat 16.30'da Başbakanlık Resmi internet sitesinden Erdoğan'ın ameliyat olduğu açıklandı. Başbakanlık Resmi Sitesi'nde yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımız, 26 Kasım 2011 tarihinde, laparoskopik yöntemle, başarılı bir sindirim sistemi ameliyatı geçirmişlerdir. Ameliyat, Sayın Başbakanımızın programının müsait olması nedeniyle 26 Kasım tarihinde gerçekleşmiştir. Sayın Başbakanımızın sağlık durumu yerindedir. Doktorların gerekli gördüğü istirahatin ardından, Sayın Başbakanımız çalışmalarına başlayacaktır" denildi. Başbakan Erdoğan, hafta sonu Pendik'teki Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanenin 6'ncı katı "güvenlik sebebiyle" tamamen kapatıldı. 

Giriş ve çıkışlar yasaklandı. Medipol Hastanesi'nden gelen bazı doktorlar da Başbakan'ın tedavisine katıldı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ da tedaviyle bizzat ilgilendi. Erdoğan, 23 Kasım Çarşamba akşamı İstanbul'a gelmiş ve perşembe günü de Dolmabahçe'deki ofisinde bazı özel görüşmeler yapmıştı. Karacaahmet'teki Şakirin Camisi'nde oğlu Bilal ve torunu Ömer Tayyip ile birlikte cuma namazı kılan Erdoğan, anne ve babasının mezarını ziyaret ettikten sonra Dolmabahçe'deki ofisine dönmüştü. Erdoğan 16.30'da oğlu ve torunu ile birlikte Üsküdar'daki evine geçmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı aradığını belirterek, "Görüşme olanağımız olmadı. Umarım kısa sürede sağlığına kavuşmuş olur" dedi.

PATOLOJİ TEMİZ ÇIKTI

Başbakan'ın yapılan patoloji sonuçları temiz çıktı. Güvenlik önlemleri üst düzeye çaıkarıldı. Ziyaretçi asla kabul edilmiyor.

İLK PROGRAM  CUMA GÜNÜ

Programları iptal edilen Başbakan Erdoğan'ın iptal edilmeyen tek programı Cuma günü gerçekleşecek. ABD'li misafirini ağırlayacak olan Başbakan, ameliyattan sonra ilk kez kameraların karşısına çıkmış olacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!