Amcasına evlatlık verilen Derya 2 aydır kayıp

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde henüz 1.5 yaşındayken, çocuğu olmayan amcasına evlatlık verilen ve gerçek anne ile babasını 12 yaşında öğrenen Derya Doğru, iki ay önce esrarengiz şekilde ortadan kayboldu. Derya'nın gerçek anne ve babası, ocak ayı başında 18 yaşına giren kızlarının hayatından endişe ediyor.

Amcasına evlatlık verilen Derya 2 aydır kayıp

İnegöl'de oturan İsmail Doğru, kızları Derya'yı henüz bir buçuk yaşındayken, çocukları olmadığı için yan, eşiyle boşanma aşamasına gelen ağabeyi Nihat Doğru'ya ölen annesinin vasiyeti üzerine evlatlık olarak verdi. Gerçeği 12 yaşında öğrenince kulaklarına inanamayan Derya, o güne kadar 'Amca" dediği babası İsmail Doğru ve 'Yenge' diye hitap ettiği gerçek annesi Ümran Doğru ile 3 kardeşinden uzak durmaya ve bir araya gelmemeye çalıştı. Gerçeği kabullenmekte zorluk çeken Derya, lise eğitimini de yarıda bıraktı. Derya Doğru, 2 ay önce evde kimsenin olmadığı bir sırada çıkarak ortadan kayboldu.

'AĞABEYİME VERMEKLE HATA YAPTIM'

Yakınları, kendisinden o günden sonra hiç bir haber alınamayan Derya'nın hayatından endişe ediyor. Öz kızını ağabeyine evlatlık vermekle hata yaptıklarını söyleyen İsmail Doğru şunları anlattı:

"Annemi kıramadım ve Derya'yı ağabeyime verdim. Ağabeyimin eşi Ömrüye Doğru, daha sonra nasıl yaptı bilmiyorum, Derya'ya gerçek annesi ve babası kendileriymiş gibi nüfus kağıdı çıkardı. Gerçeği öğrenen yavrum bunalıma girdi. Onlar bundan endişe ettiler. Derya'yı son aylarda evden dışarı dahi çıkarmadılar. Sonunda olan oldu. Derya kayıplara karıştı. Sevgilisine gitmiş olsa evi mutlaka arardı veya ortaya çıkardı. Hayatından endişe ediyoruz."

Kızlarının bulunması için savcılığa başvuruda bulunduğunu, Belediye Başkanından yardım istediklerini söyleyen Derya Doğru'nun gerçek annesi ve babası, "Ona bir şey olursa kendimizi affetmeyiz" dedi.

Amcasına evlatlık verilen Derya 2 aydır kayıp Amcasına evlatlık verilen Derya 2 aydır kayıp Amcasına evlatlık verilen Derya 2 aydır kayıp Amcasına evlatlık verilen Derya 2 aydır kayıp
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!