Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Amazon çalışanlarının gözünün yaşına bakmadı!

Teknoloji devi Amazon'dan oldukça ilginç bir hamle geldi. Amazon Game Studios E3 haftasında düzinelerce kişinin işine son verdi!

Amazon çalışanlarının gözünün yaşına bakmadı!

Teknoloji devi Amazon'dan oldukça ilginç bir hamle geldi. Oyun sitesi Kotaku'dan Jason Schreier'ın haberine göre, Amazon Game Studios E3 haftasında düzinelerce kişinin işine son verdi ve ayrıca birden fazla projesini de iptal etti.

Konu hakkında Amazon temsilcisi ise şu açıklamayı yaptı: "Amazon Game Studios şu anda geliştirilen New World, Crucible oyunlarına ve henüz duyurulmamış yeni projelere öncelik vermek için ekiplerimizden bazılarını yeniden düzenliyor.
 
Bu hamleler, kaynaklarımızı değişen ve uzun vadeli önceliklere uyacak şekilde ayarladığımız işletme planlaması döngülerinin bir sonucudur. Bu değişikliklerden etkilenen tüm personellerle Amazon'da yeni roller bulmalarına yardımcı olmak için yakından çalışıyoruz.

Amazon oyunlara kendini son derece adamıştır ve Amazon Game Studios, Twitch, Twitch Prime, AWS, perakende iş alanlarımız ve Amazon içindeki diğer alanlara yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam etmektedir."

Kotaku, Amazon Game Studios'ta işten çıkarılan personellerin Amazon içinde yeni bir iş bulmak için 60 günlerinin olduğunu ve eğer uygun bir pozisyon bulamadıkları takdirde tazminatlarını alarak gönderileceklerini belirtiyor.   

Kim Swift, Clint Hocking, Left 4 Dead 2 proje lideri Tom Leonard ve Guild Wars 2 bas tasarımcısı Eric Flannum gibi popüler isimlerde bu işten çıkarmalar arasında yer alan isimlerden. Amazon'un bu çıkarmalar hakkında ilerleyen dönemlerde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!