Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Amasya valisinden büyük gaf

Vali Öz: "Bu memleketi kazanırken çok şehitler verdik. Kaybederken de mutlaka şehitlerimiz olacaktır

Amasya valisinden büyük gaf

AMASYA Valisi Abdil Celil Öz, İl Özel İdaresi'ne alınan iş makinelerinin anahtar teslim töreninde, Beytüşşebap'taki saldırıda şehit olan 10 asker için yaptığı konuşmada dili sürçtü. Vali Öz, "Bu memleketi kazanırken çok şehitler verdik. Kaybederken de mutlaka şehitlerimiz olacaktır" dedi. Vali Öz, "Kaybetmemek için diyecektim, dilim sürçtü. Bu tür milli konularda duygulanıyoruz" diyerek yanlış ifade kullandığını söyledi.

Amasya'da İl Özel İdaresi tarafından alınan iş makinelerinin anahtar teslim töreni yapıldı. Törene Vali Abdil Celil Öz ve daire müdürleri de katıldı. Konuşmasının son bölümlerinde Beytüşşebap'ta meydana gelen saldırıda şehit düşen 10 askerimizle ilgili konuşan Vali Abdil Celil Öz , "Sözlerime son verirken şehitlerimize rahmet diliyorum. Bu memleketi biz kolay kazanmadık. Öyle kolay kolay da kimseye bir çakıl taşı vermeye de niyetimiz yok. Bu memleketi kazanırken çok şehitler verdik. Kaybederken de bu anlamda mutlaka şehitlerimiz olacaktır. Ancak memleketimizin kıymetini biliyoruz. Memleketimize sahip çıkıyoruz ve iç ve dış güçlere hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Bu anlamda devletimiz tüm birimleri ile dimdik ayaktadır. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Çevremizdeki bataklıklar var. Bu bataklıklar mutlaka kuruyacak. Bu memleket kalkınmış bir Türkiye olarak sonsuza kadar devam edecektir" diyerek bir dil sürçmesi yaşadı.

DİLİM SÜRÇTÜ
Kaybederken ifadesini yanlış kullandığını belirten Vali Öz, "Dilim sürçtü. Kaybetmemek için diyecektim. Ben Uludere'de görev yaptım. Bu tür milli konular bizi duygulandırıyor, heyecanlandırıyor. Dilim sürçtü" diye konuştu. İl Özel İdaresi tarafından 3 milyon 173 bin Liraya 4 greyder, 2 pikap ve bir yükleyici satın alındı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!