Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Amaç başka

CHP Sözcüsü Koç, okullarda kıyafet serbestliğini, "İlk ve orta öğretimde, güya kıyafette serbestlik getiriliyor ama başka bir tek tip kıyafete gidişi zorlamaktır" sözleriyle değerlendirdi.

Amaç başka

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında toplandı. Parti Sözcüsü Haluk Koç, toplantı devam ederken, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Okullarda kıyafet serbestliğine ilişkin düzenlemede, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in eğitim düzenine bakış açısının çok açık bir şekilde ortada olduğunu savunan Haluk Koç, şunları kaydetti:

''Burada temel amaç; hiç kimse kafasını kuma gömmesin, 4+4+4 yasasıyla delik deşik edilen eğitim birliği ve laik eğitim kavramlarını tamamen yok etme girişimidir. Kimse bu konuda saf olmamalı, konuyu başka yönlere ağırlık vererek tartışmamalı. Bu şekilde varılmak istenen ilk ve orta öğretimde; mahalle, çevre, okul ve yandaş öğretmen baskısıyla güya kıyafette serbestlik getiriliyor ama başka bir tek tip kıyafete gidişi zorlamaktır.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!