Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Altıparmak Caddesi'nde neler oluyor? İşte esnafın çözümü - ÖZEL HABER

Bursa'nın en işlek caddesi Altıparmak Caddesi, dükkan ve ofis kiralarının yükselmesiyle esnafın kaçmasına neden oluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin tramvay formülünün çözüm olabileceğini belirten esnaf, Valilik ve yetkililerin artan kiralar nedeniyle dükkan sahiplerinin kulağının çekilmesini istiyor.

Altıparmak Caddesi'nde neler oluyor? İşte esnafın çözümü - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR-Hüseyin ALTINIRMAK/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da eski günlerini arayan Altıparmak Caddesi, artan dükkan kiraları nedeniyle derbeder günlerini yaşıyor. Atatürk Stadı'nın taşınacak olması, SSK binasının yıkılması, Çarşamba sokaklarında fuhuşun artması nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Altıparmak esnafı, dükkan kiralarının artmasıyla birlikte de perişan hale geldi.

"DÜKKAN SAHİPLERİ İNSAFSIZ, DEVLET NEREDE?"
Altıparmak Caddesi'nin eski günlerine dönmesi için önce dükkan sahiplerinin insaflı olması gerektiğinin altını çizen esnaf, "Altıparmak'ta bütün dükkan ve ofisler boşalıyor. İşlerin kötü oluşu, kiraların yüksek olması bunlar etkiliyor. Biz şunu merak ediyoruz. Altıparmak'ta dükkan ve ofis sahipleri, aldıkları 8-10 bin lira aylık kiranın vergisini, sabotajını veriyor mu? Devlet bunları denetleyebiliyor mu? Biz bunların denetlendiğine inanmıyoruz. Altıparmak'ta dükkan sahipleri parayı vuruyor, esnaf bu durumda kan ağlıyor. Esnaflar hep kiralardan kaçıyor. Vali ve belediye başkanının kiracılara sahip çıkması lazım. Yoksa Altıparmak'ta esnaf diye bir şey kalmayacak. O zaman Tramvay da gelse, uçakta gelse Altıparmak'ı kimse kurtaramaz" dediler.

"ARKA SOKAKLAR FUHUŞ YUVASINA DÖNDÜ"
Altıparmak'ta artık Bursa'nın yerlisi değil yabancıların oturduğunu belirten vatandaşlar ise, "Altıparmak Caddesi artık kozmopolit bir yapıya bürünmüş durumda. Her türlü insan burada yaşıyor. Ailelerde buralarda alışveriş yapmaktan kaçıyor. Altıparmak'ın arka sokakları fuhuş yuvası haline gelmiş. Akşam saat 10'da oradan geçmek yürek istiyor. Altıparmak Caddesi'nin arka sokaklarına otoparklar yapılmalı. Güvenlik açısından biraz daha çalışma yapılmalı" diye konuştular.

"TRAMVAY CANLANDIRIR AMA..."
Tramvay projesinin Altıparmak Caddesi'ni canlandıracağına inandıklarını dile getiren vatandaşlar ise, "Tramvay projesi çok güzel bir proje. Altıparmak Caddesi'nin trafiğe kapatılması söz konusu ama bunun için alternatif bir yol izlenmeli. Eğer bunu yapamıyorsanız, çok ciddi sıkıntı yaşanır. Altıparmak Caddesi'nin arka sokaklarına otoparklar yapılmalı. İnsanlar tramvaya binecek ama araçlarını nereye koyacak. Atatürk Stadı da seneye yıkılacak. Belki farklı bir görünüme kavuşacak ama bu zamanla olacaktır" şeklinde konuştular.
 

Altıparmak Caddesi'nde neler oluyor? İşte esnafın çözümü - ÖZEL HABER Altıparmak Caddesi'nde neler oluyor? İşte esnafın çözümü - ÖZEL HABER Altıparmak Caddesi'nde neler oluyor? İşte esnafın çözümü - ÖZEL HABER Altıparmak Caddesi'nde neler oluyor? İşte esnafın çözümü - ÖZEL HABER Altıparmak Caddesi'nde neler oluyor? İşte esnafın çözümü - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!