Altın parçalı bulutlu

Dün sert bir dalgayla 3 ayın zirvesinden düşen altın fiyatları bugün de benzer seviyesini koruyor. ABD'den gelen olumlu verilerin desteğiyle yükselen ABD hisselerine karşı altında değer kaybı sürüyor, haftanın son işlem gününde altının ons fiyatı 1.410 dolar seviyesinde inip, çıkıyor.

Altın parçalı bulutlu

 

Altında düşük seyir devam ediyor. Dün sert bir düşüşle 3 ayın zirvesinden yuvarlanan altın fiyatları, bugün de benzer seviyesini koruyor. Önceki gün 1.430 dolar seviyesini aşarak rekor kıran altının onsu dün sabah saatlerinde 1.410 doların da altındaydı.

1.410 DOLARDA OYNUYOR

Bugün ise iç piyasada 30 Ağustos nedeniyle işlemler kapalı olsa da yurtdışı piyasalarda haftanın son günü devam ediyor. Dün akşam ABD'den gelen olumlu veriler ABD hisselerini güçlendirdi. Bu da altındaki değer kaybını tetikledi. Altının ons fiyatı 1.410 dolar seviyesine yakın seyrediyor.

ABD'DEN OLUMLU VERİLER

ABD'de ekonominin ikinci çeyrekte beklenenden daha hızlı yükselmesi ve Suriye endişelerinin azalması, ABD hisselerini yükseltti. ABD'de ikinci çeyrek büyümesi yüzde 1.7'den yüzde 2.5'e revize edildi. Ülkede işsizlik maaşı başvuruları da beklentilerin altında geldi.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Gram altın                            92.3 TL
Çeyrek altın                      158.5 TL
Yarım altın                           314  TL 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!