Altın Karagöz başlıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından 27'ncisi düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, Atatürk Caddesi'ndeki alt yapı çalışmaları sebebiyle bu yıl kortej yürüyüşü olmadan Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılacak törenle yarın (pazar) başlayacak.

Altın Karagöz başlıyor


Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla '52. Uluslararası Bursa Festivali' çerçevesinde düzenlenen '27. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na 21 ülkeden 650 dansçı ve müzisyen katılacak. Bursa'dan dünyaya barış mesajlarının gönderileceği yarışmada Türkiye'nin yanı sıra Arnavutluk, Rusya Federasyonu Başkırt Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin, Gambiya, Gürcistan, İspanya, İtalya, KKTC, Karadağ, Kosova, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Rusya Federasyonu Kuzey Osetya Cumhuriyeti, Senegal, Sierra Leone, Rusya Federasyonu Yakutistan Cumhuriyeti ve Yunanistan'dan gelecek ekipler, yöresel kültürlerini danslarıyla tanıtacaklar. Renkli görüntülerin sahneleneceği '27. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması´nın açılış programı da 7 Temmuz Pazar (YARIN) günü saat 21.00'de Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılacak. Açılış programında, tüm ekipler sahneye çıkarak, tadına doyulmaz bir görsel şölene imza atacaklar.
Öte yandan Bursa'da 5 gün boyunca gösterileriyle vatandaşlarla da buluşacak olan halk dansları ekiplerinin, 'Altın Karagöz' ödülü mücadelesindeki performanslarını, Türkiye'den Devlet Sanatçısı Mustafa Turan, Kazakistan'dan Arman Nurmakhamatuly, Yunanistan'dan Vassilis Dimitropoulos, Norveç'ten Randi Thorgersen ve Finlandiya'dan Ikka Kongas'tan oluşan uzman jüri tarafından değerlendirilecek.

Bu arada Halk Dansları Yarışması'nın bir geleneği olan kortej yürüyüşü de Atatürk ve İnönü Caddesi'nde devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle sadece bu yıl yapılmayacak. Etkinlik, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki açılış töreni ile start alacak.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!