Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Altın fiyatlarındaki düşüş yatırımcıyı korkutuyor (ÖZEL HABER)

Koronavirüs salgın sürecinde zirve fiyatlarını gören altın, bu sıralar fiyatlarındaki düşüşle adından söz ettiriyor. Yatırımcılar da düşen altın fiyatlarıyla ilgili endişeye kapılmaya başladı. Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş, "Yatırımcı bununla ilgili bir tedirginlik yaşamasın altının tekrar çıkışı olacak biraz daha aşağı gelebilir ama bugünler altın alacaklar için fırsat diyebiliriz" dedi.

Altın fiyatlarındaki düşüş yatırımcıyı korkutuyor (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Altın yatırımcılar için her zaman güvenli liman oldu. Koronavirüs sürecinde zirveyi gören altının bugünlerde biraz düşüş yaşaması yatırımcıyı korkuttu ancak yetkililer altın fiyatlarının yeniden yükseleceğini söylüyor.

"ALTININ YENİDEN 490 CİVARINA GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş, "Altın bugünlerde biraz düşüş yaşıyor bunun ilk sebebini Yunanistan ile yaşanan gerginliğin biraz rahatlaması, ayrıca Merkez Bankası'nın faizleri artırması da düşüşe neden oldu diyebiliriz. Altının yüde 2-3 civarında düşüşünü biz zaten bekliyorduk. Pandemi dönemindeki yükselişlerin çok normal ve doğru olmadığını da daha önceki açıklamalarımızda ifade etmiştik. Bu düşüşleri yaşayacağız ancak altının her zaman gördüğü günü geçeceğini ifade ediyoruz. Dolarda çıkış devam ediyor, bu eğrinin yukarı doğru hareketinin devam etmesiyle birlikte altının yeniden 490 civarına geleceğini düşünüyoruz. Vatandaş düğün olmadığı için altın düşüyor gibi düşünüyor ancak böyle bir durum söz konusu değil. ONS 2 bin sularını kırarak tarihi rekorunu kırdı. Gördüğü günü geçer diye düşünüyoruz ama bugün için ONS bazında değerlendirme yapacak olursak, bu ayın sonu önümüzdeki ayın başı gibi  ONS'u 1750 sularında göreceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"BUGÜNLER ALTIN ALACAKLAR İÇİN FIRSAT"

"Yatırımcı bununla ilgili bir tedirginlik yaşamasın altının tekrar çıkışı olacak biraz daha aşağı gelebilir ama bugünler altın alacaklar için fırsat diyebiliriz" diyen Altıkardeş, "Güvenin tam olarak oturmadığı bir ortamda altın her zaman yükselir. Tekrarlıyoruz altın gördüğü günü her zaman geçer, yalnızca süre biraz uzayabilir ama mutlaka çıkış yapacaktır. Aşı bulunur, dünyada bir rahatlama olur altını o zaman yeniden değerlendiririz ancak önümüzdeki 3-4 ay içinde böyle bir durum gözükmüyor. Şu an zorlu bir süreçten geçiyoruz, pandemi günlerindeyiz. Altının inip çıkmasından daha önemli olan konu insanımızı kaybetmek. Altın her zaman kazandırdığı gibi bundan sonra da kazandırmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!