Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Altın fiyatları son günlerde hareketlendi! (ÖZEL HABER)

Dünya genelinde, son dönemin gözde yatırım aracı haline gelen altın, yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Son günlerde oldukça hareketli günler geçiren altının, ilerleyen günlerde nasıl bir yol izleyeceği vatandaşlar arasında en çok merak edilen konulardan biri oldu. Kuyumcu Latif Altıkardeş, piyasadaki son durum hakkında Bursada Bugün'e bilgi verdi.

Altın fiyatları son günlerde hareketlendi! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Altın uzmanlar tarafından her zaman 'güvenli liman' olarak adlandırılan, yatırımcıların da en çok tercih ettiği emtia.

Pandemi başından bu yana yukarılara doğru hızla tırmanan altın fiyatları, son günlerde zirveyi görerek daha da hareketlendi.

Altındaki bu hareketlilik yatırımcıların gözünü bir kez daha altına çevirmelerine sebep oldu.

Vatandaşın aklında ise, 'yatırım için uygun zaman mı, altın fiyatları önümüzdeki günlerde düşecek mi' gibi sorular oluşmaya başladı.

Kuyumcu Latif Altıkardeş, piyasa değerlendirmesini Bursada Bugün'le paylaştı. Altıkardeş, "Altın doğru bir yatırım aracı, her zaman gördüğü fiyatın üstüne çıkar" diyerek vatandaşa seslendi.

ALTINA TALEP YOĞUN

Latif Altıkardeş, piyasanın son durumu ve vatandaşın altın talebi hakkında, "Altın bir anda büyük yükselişe geçti, bu durumun Amerika'daki seçimle de ilgisi var. Müşterilerimiz altına yatırım yapma konusuna olumlu bakıyor. Geçtiğimiz günlerde gram altın zirveyi görerek 525 liralara kadar yükseldi. Fiyat 525 lirayken bile yoğun bir şekilde altın satmaya devam ediyorduk. En bilinen yatırım aracı olduğu ve fiyatının düşmesi çok zor olduğu için vatandaş tarafından sıkça tercih ediliyor. 3 birim düşse 5 birim çıktığı için müşteriler korkmadan alışverişlerini yapabiliyor. Talepler şu anda oldukça yoğun" dedi.

ALTININ GRAMI BİN LİRAYI GÖRECEK!

"Bu sıralar zirveyi gören altında kısa süreli ve ufak çapta bir düşüş yaşandı. Yaklaşık 7-8 lira gibi bir düşüş söz konusu olunca altın bozdurma talebiyle de yoğun olarak karşılaştık" diyen Altıkardeş, "Ufak bir korku yaşandı ama buradan vatandaşlara sesleniyorum; Altın doğru bir yatırım aracı, her zaman gördüğü fiyatın üstüne çıkar. 5 birim iniyorsa 7 birim yükselir, sistem bu şekilde ilerler. Vatandaşlarımız korkmadan yatırım yapabilirler. Fiyatlardaki düşüşler, dünyada yaşanan önemli gelişmelerle alakalı, bir süre sonra tekrar yükselir. Ekonomistlere göre, 3-5 sene içerisinde altının gramı bin lirayı görebilir. Bizim tahminlerimize göre bu sıralarda altın 500 liranın çok altına inmez, 520 liranın da çok üstüne çıkmaz. Ama uzun vadede artış bekleniyor. Toprak ve altına yapılan yatırım her zaman kazandırır" şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!