Altepe'ye onur ödülü

Bursa'yı geleceğe taşıyan hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilk yerli tramvay üretimine öncü olması dolayısıyla BALKANSİAD tarafından 'onur' ödülüne layık görüldü.

Altepe'ye onur ödülü


Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) tarafından düzenlenen ve Bursa'ya değer katan isimlerin onurlandırıldığı '7. Sinerji Toplantısı ve BALKANSİAD 2013 Onur Ödülleri Töreni', Hilton Otel'de yapıldı. Bursa'ya marka projelerle değer katan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye BALKANSİAD tarafından onur ödülü verildi. Başkan Altepe'ye ödülünü, BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin takdim etti. Bursa'nın daha iyi bir geleceğe ulaşması hedefiyle çalışmalarına yön veren ve bu konuda Balkanlar'a yapılan hizmetlerde de örnek rol üstlenen Başkan Altepe, "Son yıllarda atılan adımlarla Bursa, Türkiye ve Balkanlar arasında köprü görevi görüyor. Balkanlar bizim kardeşimiz, dostlarımız. İş adamlarımızın Balkanlara da yatırım yapmalarını ve oradaki ecdat yadigarı eserlerin ayağa kaldırılmasına gönüllü olmalarını çok önemsiyorum" dedi.
Başkan Altepe, aldığı ödülün sevincini yaşadığını belirterek, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da imza attığı çalışmalarla Bursa'yı daha ileriye taşımaya devam edeceğini ifade etti.

Öte yandan Başkan Altepe, BALKANSİAD'ın Bursa'da ilk yerli tramvayın üretimini gerçekleştiren Durmazlar firmasına layık gördüğü 'Yılın Başarılı Girişimcisi' ödülünü de

Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz'a verdi. 5 yıl önce düşündüğü, yerli tramvay üretiminin bugün Durmazlar tarafından Bursa'da gerçeğe dönüşünün heyecanını dile getiren Başkan Altepe, "Bursa'da 5 yıl önce "Bursa kendi markalarını üretecek" dedim, bugün size verdiğim sözü Durmazlar sayesinde tutmuş oldum. Bu yüzden bu ödül benim için de çok anlamlı. Durmazlar, büyük cesaretle sözümüzü yerine getirdi. Yazılımından üretimine kadar tramvayın her parçasını Durmazlar üretti. Yerli tramvay üretimi Türk sanayisinde bir devrimdir" diye konuştu.

Gecede, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Hüseyin Özdilek, Erol Türkün, Hüseyin Durmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek, Erol Kılıç, Fikret İnce ve Feridun Kahraman'a da ödül verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!