Altepe: Bursalılar istiyor, Büyükşehir yapıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, katılımcı yönetim anlayışına sahip olduklarını, gerçekleştirdikleri projeleri uygulamaya almadan önce vatandaşa 'Nasıl bir Bursa?' istediklerini, periyodik aralıklarla düzenledikleri anketlerle sorduklarını söyledi.

Altepe: Bursalılar istiyor, Büyükşehir yapıyor

Olay TV'de yayınlanan Ahmet Emin Yılmaz'la 'Açık Açık' programına konuk olan Başkan Altepe, Bursa'yı yaşanmaktan keyif alınacak örnek bir kent haline getirmek amacıyla hayata geçinilen projeler hakkında bilgi verdi.
Başkan Altepe, "Vatandaşın nabzını tuttuğumuz anketler, hizmet önceliklerinin belirlenmesinde bize yön veriyor. Bir projeyi hayata geçirmeden önce o projenin günlük hayattaki birebir muhatabı olacakların görüşleri, sunulan hizmetin kalitesi ve gerekliliği açısından çok önemli. Bursa, bizim sevdamız, hiç bitmeyecek aşkımız. Bursa, Bursalılarla anlam kazanıyor. 7'den 70'e bu şehirde ömür süren herkesin mutluluğu, bu şehri yönetmekle yine bu şehrin insanları tarafından görevlendirilen bizlerin de mutluluğu" dedi.

Demokratik yönetim anlayışı
Hizmet felsefelerinde partizanlığın yeri olmadığını ifade eden Başkan Altepe, bu bağlamda, geçmiş belediye başkanlarının tecrübelerinden yararlanmayı Bursa için bir kazanım olarak değerlendirdiklerini söyledi. Kendilerinden önceki dönemlerde Bursa'ya hizmet veren belediye başkanlarının Büyükşehir Belediyesi'nin fahri temsilcileri gibi katkı sunduklarını ifade eden Başkan Altepe, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Erdem Saker ve Erdoğan Bilenser'in ulusal ve uluslararası bazı etkinliklerde, Bursa Büyükşehir Belediyesi adına üstlendikleri görevleri örnek olarak gösterdi.

Ulaşımda çığır açan projeler
Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım projelerine de değinen Başkan Altepe, tramvay ve metro vagonu üretimiyle yakın bir gelecekte Bursa'yı, Türkiye'nin vagon üretim üssü konumuna getirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Bursa'daki metro hattının 31.5 kilometreye ulaştığını belirten Başkan Altepe, "Bursa, Türkiye'nin en uzun metro hattına sahip şehri. Kestel hattının da tamamlanmasıyla metrodaki toplam güzergah, 40 kilometreye ulaşacak. Ulaşım projelerimizdeki temel hedefimiz, kesintisiz ve sorunsuz ulaşım sağlayabilmek" dedi. Kestel metro hattı ihalesinden 176 milyon TL'lik tasarruf sağladıklarını hatırlatan Başkan Altepe, döviz kurlarındaki son dalgalanmalar neticesinde elde edilen tasarrufun 210 milyon TL'yi bulduğunu ifade etti. İhale şartnamelerini kendilerinin belirlediğine dikkat çeken Başkan Altepe, Bursalıların tek kuruşunun dahi heba edilmemesine büyük hassasiyet gösterdiklerini vurguladı.
Santral Garaj-Heykel tramvay hattı projesinin Bursa'da ulaşımda yeni bir dönemi başlatacağına işaret eden Başkan Altepe, projeyi 2 yılda hizmet verir konuma getirmeyi planladıklarını söyledi. Projenin hayata geçmesiyle taksi dolmuş uygulamasına son vereceklerine değinen Başkan Altepe, Bursa'daki tüm dolmuşların taksiye dönüşeceğini, şehir içi ulaşımın metro-tramvay-taksi üçgeninden oluşacak ulaşım araçlarıyla sağlanacağını da sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!