Altaylı'dan İnce'ye: Hâlâ taze kaşar kıvamındayım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 'Kaşar gazetecilerle televizyona çıkmayacağım' ifadesine tepki gösteren Habertürk yazarı Fatih Altaylı, meslekte 35 yılı geride bıraktığını ancak kendisini 'kaşar' görmediğini söyledi: "Hâlâ taze kaşar kıvamındayım en fazla."

Altaylı'dan İnce'ye: Hâlâ taze kaşar kıvamındayım

Altaylı, iktidarın medyaya yönelik tavrından, medyaya yönelik baskısından şikayet etmekle yıllarını geçiren bir partinin cumhurbaşkanı adayından 'kaşar gazeteciler' lafını duymanın hoşuna gitmediğini söyledi.

"Kendimi 'kaşarlardan' saydığım için değil, alınganlık yaptığımı falan düşünmeyin" diyen Altaylı, "Meslekte 35 yılı geride bıraktım ama kendimi kaşar görmem. Hâlâ taze kaşar kıvamındayım en fazla" ifadesini kullandı.

Altaylı'nın Habertürk'te 'O kaşar, bu beyaz, bu teleme mi?' başlığıyla bugün yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Beni üzen, en fazla 'özgürlük ve adalet' vaadiyle beğeni toplayan bir cumhurbaşkanı adayının, daha dereyi görmeden meslektaşlarımızı 'sınıflandırmaya' başlaması. Böyle bir yaklaşım, çok kısa sürede bugünkü düzenden farksız, hatta beter bir ortam yaratır.

O 'kaşar', bu 'taze kaşar', diğeri 'tulum', bu 'beyaz peynir', şu 'Van peyniri', öbürü 'köy peyniri' diyerek medyaya yeniden 'iktidara' göre bir sınıflandırma, bir düzenleme getirme isteğinin işareti olarak görürüm ben bu sözleri. Oysa 'özgürlük ve adalet' vaat eden bir adayın medyayla ilgili söyleyeceği şey şu olmalıydı; ben cumhurbaşkanı olursam, tüm gazetecilerimizi iktidar yalakası olma yükünden kurtaracağım. Namuslu ve özgür gazeteciler olarak kalabilmelerini sağlayacağım. Bana yalakalık yapana değil, dürüst olana konuşacağım, namuslu olana yakın duracağım.'

Ne dersiniz Sayın İnce, vaatlerinizle tutarlı olan bu olmaz mıydı? Haksız mıyım!"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!