Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Alperenlerden Cumhurbaşkanına çağrı

3 yıl önce helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için Bursa Alperen Ocakları mevlit okutup pilav dağıttı. Alperenler, Yazıcıoğlu'nun ölümün arkasındaki sır perdesinin çözülmesini istedi.

Alperenlerden Cumhurbaşkanına çağrı

Kaplıkaya'da Yazıcıoğlu için mevlit okutup pilav dağıtan Bursa Alperen Ocakları İl Başkanı Hasan Altun, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrıda bulundu ve Yazıcıoğlu'nun ölümünün arkasındaki sır perdesinin aralanmasını istedi. Cumhurbaşkanı Turgut Özal gibi yıllar sonra Yazıcıoğlu'nun mezarının açılmasını istemediklerini ifade eden Altun, "Abdullah Gül, 'Helikopter parçalarını keçiler yemedi ya' sözünün niteliğe kavuşturulmasını istiyoruz. Bizler bu davanın sonuna kadar arkasında duracağız. Yazıcıoğlu'nun mezarının 15 yıl sonra otopsi için açılmasının da kimseye fayda sağlamayacağını hatırlatmak isteriz. Büyüklerimiz gerekli kuruluşlara olayın aydınlatılmasını sağlayacak detaylı bilgi ve belgeleri sunmuştur. Biz sadece oradaki askerlerin neden helikopter parçalarını söktüğünü ve sökülen parçaların nereye gittiğini sormak istiyoruz" dedi.
Yazıcıoğlu için "Kardeşim" diyerek dava adamı olduğunu söyleyenleri göreve çağıran Altun, bu olayı aydınlatmanın kendileri için namus borcu olduğunu ifade etti. Altun partililerle birlikte Yazıcıoğlu için mevlit okutarak pilav dağıttı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!