Alpay Özalan İsveç maçı öncesinde konuştu

Avrupa Şampiyonası Elemelerinde Cuma günü İsveç ile karşılaşacak olan Ümit Milli Takımımızın antrenörü Alpay Özalan TRTSPOR'a açıklamalarda bulundu. Özalan, "Bizim için tam bir final havasında olacak" dedi.

Alpay Özalan İsveç maçı öncesinde konuştu

Alpay Özalan'ın açıklamaları şöyle:

"İsveç grubun en iyi takımı; yaptığımız analizlerde, daha önceki maçları izlediğimizde... Kendileri ile henüz maç yapmadık. İki maçımız var,; biri yarın, biri Eylül ayında. Çok iyi bir takım, tabii ki biz de çok iyiyiz. Arkdaşlarımız çok iyi bir sinerji oluşturdular, kampa başladığımız günden beri. Maalesef iyi durumda değiliz, puan olarak iyi durumda değiliz. Kesinlikle galip gelmemiz gereken bir maç. Tabir-i caizse bizim için tam bir final havasında olacak. Oyuncularımız da bu bilinçte, iyi bir sinerji yakaladık. Alanya seyircisine çok ihtiyacımız var. Maçı oraya alma nedenlerimizden biri de, bu maça çok duyarlı davranmaları. Her yerden bekliyoruz tabii ama Alanya seyircisinin bizi desteklemesi çok önemli. İnşallah 3 puan bana da hayırlı olur, benim de ilk maçım. Ondan sonra da sonuna kadar bu işi kovalayacağız.

Maça hazırız. Hesaplarımız var. Belli bir dezavantajları henüz liglerinin başlamaması olabilir ancak çok fazla kendi takımında süre alan oyuncuları var. Milli maç coşku işidir. 93 Akdeniz Olimpiyat Oyunları'nda şampiyon olan takımın yüzde 99'u 2002 Dünya Kupası'nda 3. oldu. Bunu yeniden yakalamamız lazım. Lucescu hocamız bu konuda çok üstümüze düşüyor, istişare içerisindeyiz. Zeki ve Abdülkadir bizim oyuncumuz ama A Milli Takım'a yolladık. Bu maçın öneminden dolayı tekrar geri aldık. İki takım arasındaki bağın çok iyi olması lazım. A Milli Takımı başarılı hale getirmek için önce burada başarılı olmak lazım. Bunların hep bilincindeyim. İyileri örnek veriyorum yapsınlar diye, kötüleri de örnek veriyorum yapmasınlar diye"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!