Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Alman partisi Türklerin oylarını istiyor

Alman Sosyal Demokrat Parti SPD, önümüzdeki genel seçimde göçmenlerin oyunu almak için özel ekip oluşturdu.

Alman partisi Türklerin oylarını istiyor

Alman sosyal demokratlar Eylül'de yapılacak Federal Parlamento seçiminde, çoğunluğu Türklerden oluşan göçmenlerin oylarını alabilmek için bir çalışma grubu oluşturuyor. 'Welt' gazetesinde yeralan habere göre 7 Haziran'da kurulacak ekip, Genel Başkan yardımcılarından Türk asıllı Aydan Özoğuz tarafından yönetilecek.

SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel, gazeteye verdiği demeçte, ayrıca kamu hizmetlerinde çalışacak daha çok göçmen asıllı bulunmasını taleb ettiklerini söyledi. Daha fazla yargıç, polis ve öğretmenin yabancı kökenli olması gerektiğini belirten Gabriel, göçün bir tehdit olarak değil, bir zenginlik olarak algılanması gerektiğini savundu.

Özoğuz da aynı şekilde resmi dairelerde daha fazla yabancı kökenlinin çalıştırılmasını istediklerini ifade ederek, kontenjan taleblerinin olmadığını, ancak bu konuda hedef tayin edilmesi gerektiğini belirtti. Resmi dairelerde bu yöndeki çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Özoğuz, kendi partisindekilerin de daha fazla göçmenlerle ilgilenmesi gerektiğini kaydetti.

Alman Başbakan Angela Merkel'in altıncı kez düzenlediği Uyum Zirvesinde de daha fazla yabancı kökenlilerin resmi dairelerde çalıştırılması gündeme getirilmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!