Allah VAR, milli takımdaydım!

Teknik direktör Güvenç Kurtar, 2018 Dünya Kupası'nda uygulanan VAR sistemi ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

Allah VAR, milli takımdaydım!

Radyospor'da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Güvenç Kurtar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

HAKSIZLIĞA UĞRADIM

Güvenç Kurtar yaptığı açıklamada, "Şahane bir uygulamadan söz ediyoruz. Eğer bu uygulama ligimizde önceki yıllarda uygulansaydı ben şu an çok farklı yerlerdeydim. Samimi olarak söylüyorum. Çünkü çok fazla haksızlıklara uğradım. VAR ben çalışırken olsaydı bir teknik direktör olarak bu kadar haksızlıklara uğramazdım. Belki de şu anda Türkiye Milli Takımı'nın teknik direktörü bendim. Çok fazla haksızlıklara uğradım. Katliamlara maruz kaldım. 30 senedir bu işi yapıyorum. Hakem hataları değil, katliamları gördüm. VAR uygulaması çok önemli. İstemeyenler üç kağıtçı zihniyetli takımlardır" ifadelerini kullandı.

HAKEMİ ALDATMAYA YÖNELİK HAREKET FAZLA

Futbolcuların saha içinde vakit geçirmeye yönelik uğraş verdiğini ve artık hakemi aldatmaya yönelik çabaların daha az olabileceğini belirten deneyimli teknik adam, "Ligimizde görüyorsunuz futbolcular kendilerini penaltı alabilmek için ne kadar yere atıyor. Zaman geçirmek için uğraşanlar da cabası. Kaldı ki Süper Lig'de, 1. Lig'de durum böyle. Alt liglerde ise tam anlamıyla fiyasko görüntüler var. Bunları kimse konuşmuyor" dedi.

FAVORİM BREZİLYA

Öte yandan Dünya Kupası'nda favori takımını açıklayan Kurtar, "Dünya Kupası'nda büyük takımlar elendi. Benim şu anda favorim Brezilya. Bu kupada İngiltere'den de sürpriz bekleyebiliriz. Almanya'nın hazırlık maçlarını izlediğimde hiç beğenmemiştim. İsveç de fena görünmüyor. Ama favorim Brezilya" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!