Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Alkol haram da domuz eti helal mi'

CHP İstanbul milletvekili İhsan Özkes, çıkartılan alkol yasağı ile ilgili yasayı değerlendirdi.

'Alkol haram da domuz eti helal mi'

Özkes, Ak Parti hükümetinin 11 yıldır iktidarda olmasına rağmen bugüne kadar bir düzenleme yapmadığını hatırlatarak, yaklaşan seçim öncesinde yasayı çıkartarak siyaset için dini kullandığını söyledi.

Özkes konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"AKP 11 yıldır neredeydi? En zorlanacağı seçimler yaklaşırken alkol yasağı ile prim yapmak istiyor. Ancak yine siyaset için dini kullanıyor. AKP döneminde alkol tüketimi ikiye katlandı. AKP yasakla tahrik edip alkol tüketimini daha da artırarak daha çok vergi toplayacaktır. 'Kendi parasıyla alkol alanı Allah affetmez' diyen bir din adamı yoktur. 'Devlet malını aşıranı Allah affeder' diyen bir din adamı da yoktur. Hz. Muhammed içki içenin cenazesini kıldırdı. Devlet malını aşıranın, kul hakkı yiyenin cenaze namazını kıldırmadı. Hergün kaç kişi intihar ediyor? İntihar edenlerden kaçı alkol alıyor? AKP'ye göre intihar etmek serbest, alkol almak yasaktır"

DOMUZ ETİ HELAL Mİ?

Özkes, Ak Parti hükümetinin ikircikli kararlarına da tepki göstererek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Faiz, alkolden daha mı az günah? AKP döneminde faizler neden arttı? Alkol haram da domuz eti helal mi? AKP domuzu kasaplık hayvan statüsüne neden koydu? Alkol haram da zina helal mi? AKP zinayı suç olmaktan neden kaldırdı? Madem maksat din iman hodri meydan, yüreği varsa AKP faizi de kaldırmak istesin ya. Öte yandan Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu önder Atatürk ve İsmet İnönü ayyaş değildiler. Büyük Ortadoğu projesine Eş başkan olmadılar. Yahudi Üstün Cesaret Ödülü almadılar. Vatana ihanet etmediler. Dış Güçlerle işbirliğine asla girmediler. Nur içinde yatsınlar. Başbakan, Reyhanlı'da akan kanın ve terör örgütü liderlerinin açıklamalarının üzerini kapatmak için her zaman yaptığı gibi gündemi değiştirmek istiyor"

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!